[Zk] 16.1. - předtermín

Základní přednáška z teorie algoritmů a efektivní vyčíslitelnosti. Turingovy stroje. Částečně rekurzivní funkce. Rekurzivní a rekurzivně spočetné množiny. Algoritmicky nerozhodnutelné problémy. Věta o rekurzi. Kreativní množiny.
Osiris
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 403
Registrován: 11. 11. 2006 14:10
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[Zk] 16.1. - předtermín

Příspěvek od Osiris »

Dostali jsme 2 otázky

1) Dokažte, že obor hodnot ČRF je rekurzivně spočetná množina
2) Dokažte, že A je produktivní právě tehdy když doplněk K jde m-převést na A

Udělal jsem 1 za pár minut, a když jsem byl cca v 75% dvojky, řekl, ať mu dám index a dostal jsem za jedna :)
Osiris
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zk] 16.1. - předtermín

Příspěvek od tutchek »

Jednicku jsem jeste uvaril, u dvojky jsem napsal definice vseho co mi tam leze, co z toho vznika.. ale nevzpomnel jsem si na dukaz... bylo mi nabidnuto myslet nad tim dal, s tim ze trojku uz mam.... tak jsem vzal jistotu, podekoval a sel... uff
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zk] 16.1. - předtermín

Příspěvek od hippies »

cong.
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
LnK
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 26
Registrován: 9. 6. 2006 11:19
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Troja

Re: [Zk] 16.1. - předtermín

Příspěvek od LnK »

Kucera po zadani otazek obchazi lidi s celkem vysokou frekvenci - pripadalo mi, ze na muj papir kouka snad co pet minut. To, co jsem napsala hned (cast <= u dvojky) ale treba jen shlednul behem deseti vterin a "ten obrazek, co tam mate, se mi libi, text okolo ani snad cist nebudu". U meho boje s prvni otazkou mi pak akorat vzdycky vyvratil, ze sice casti mam spravne, ale at si uvedomim, co to dokazuju (a ano, mel pravdu, snazila jsem se totiz vybavit si dukaz ze sesitu - v momente, kdy jsem nad tim zacala premyslet sama jen na zaklade definic, to najednou slo uplne hned a snadno). Predvedeni naznaku zbytku (dukaz => z druheho prikladu) pak uz stacilo na dvojku do indexu, na jednicku ho chtel jeste dokoncit. Kdyz jsem v mistnosti zbyla posledni, rekla jsem mu dany dukaz slovy (kam co chci zobrazit, cemu chci zabranit, ze chci vyuzit vetu o rekurzi) a on mi to takhle, vpodstate bez pismenka formalniho zapisu, uznal. S prihnourenyma ocima a slovy "aspon chapete princip a vidite v tom, jak to je krasne jednoduche" si vzal index a zapsal vyborne :)
Jeste dodavam, ze Kucera prvni neuspesny pokus nepocita cloveku jako propadly termin (a ze tam z nasi desitky pulku lidi domu poslal/sami odesli...)
Návštěvník

Re: [Zk] 16.1. - předtermín

Příspěvek od Návštěvník »

To LnK: urcite prvni, alebo len predtermin?
mp

Re: [Zk] 16.1. - předtermín

Příspěvek od mp »

Ja som bol minuly rok asi 4krat a nikdy mi neuspesny termin nezapisal.
Návštěvník

Re: [Zk] 16.1. - předtermín

Příspěvek od Návštěvník »

mp píše:Ja som bol minuly rok asi 4krat a nikdy mi neuspesny termin nezapisal.
Uff, to je taky masaker? Alebo si an to tak sral?! :-)
mp

Re: [Zk] 16.1. - předtermín

Příspěvek od mp »

prvy krat som bol len skusit, druhy krat zmenil system, a treti krat som nevedel. na 4 som uz ani nesiel :)
Odpovědět

Zpět na „TIN064 Vyčíslitelnost I“