Zk 31.1.2013

Prohloubení poznatků z bakalářského kursu Pravděpodobnost a statistika a jejich rozšíření o základy dalších disciplín teorie pravděpodobnosti, zejména o teorii a využití Markovových řetězců, teorii front, teorii spolehlivosti a teorii informace.
Jookyn
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 115
Registrován: 13. 9. 2008 21:42
Typ studia: Informatika Mgr.

Zk 31.1.2013

Příspěvek od Jookyn »

Prof. Antoch mel pripraveny listecky s otazkami, kazdy si vylosoval, zadani tam bylo jednou vetou, vetsinou nejake tema z teorie, priklad jsem zadny nevidel. Ja si vytahnul M/M/x fronty, predemnou byly Markovovy retezce (nevim jak byla zamerena puvodni otazka, ale ve vysledku se dostali k celkovemu prehledu MR a i trochu mimo) a po me Isinguv model, vic nevim...

Moc jsem radost z M/M/x nemel, jen jsem si to asi dvakrat v rychlosti prolitnul ve slajdech a moc jsem o tom nevedel. Po priprave jsem si rikal, ze to asi vzdam, protoze jsem toho mel minimum (jen definice o co jde, ze to vede na proces zrodu a zaniku, deleni na M/M/1,c,nekonecno, rozdeleni limitnich pravdepodobnosti jsem jen mel jake je to rozdeleni bez parametru a to jeste jedno spatne). Antoch si to vzal, zacal mi upravovat nepresnosti a vytahoval ze me dalsi informace. Takze jsme se dostali k intenzite, rekl jsem mu jak je definovana (f(x)/1 - F(x)), ze prevracena hodnota bude stredni doba cekani, ze exponencialni rozdeleni ji ma jako jedine konstantni. Pak jsme se dostali k intenzite v zavislosti na stavu systemu a velikosti fronty a mozna letmo jeste par detailu.

Z temer niceho co jsem mel na papire ze me prof. Antoch dostal povrchni znalost problematiky a nakonec jsem odesel s trojkou, ale byla dost s vyhradami, nekolikrat mi bylo zopakovano, ze lepsi to rozhodne nebylo. Kdybych se mel hodnotit ja sam, tak bych se skoro urcite vyhodil...
Odpovědět

Zpět na „MAI060 Pravděpodobnostní metody“