Neodhlašujte se !!!

Prohloubení poznatků z bakalářského kursu Pravděpodobnost a statistika a jejich rozšíření o základy dalších disciplín teorie pravděpodobnosti, zejména o teorii a využití Markovových řetězců, teorii front, teorii spolehlivosti a teorii informace.
Tomáš Janků

Neodhlašujte se !!!

Příspěvek od Tomáš Janků »

Tak dneska jsem na zkoušce dostal Rekurentní jevy a klasifikace. Docela v pohodě. Popsal jsem základní definice (fn, un, apod.), ukázal jak se získá vytvořující funkce a taky jak se to mapuje na Markovské řetězce, na nichž jsem odvodil tu klasifikaci stavů. Pak jsme se trochu bavili o celé podstatě rek.jevů (proč to vlastně zkoumáme a k čemu celý ten semestrální kurz vlastně byl) a výsledek za 2 a hurá domů.

Jen už od počátku pan prof. lamentoval, že je hrozné, jak se furt lidi odhlašují a přehlašují a on pak musí vypisovat další a další termíny. Dokonce zafabuloval nad myšlenkou, co by se stalo, kdyby prostě už další termíny nevypsal a nechal jen ty o zkouškovém ...

Proto je vážně nefér přihlásit se na zkoušku a pak tam nejít, nehledě na to, že by p.Antoch ocenil (dle svých slov) alespoň zaslání nějaké rozumné omluvenḱy (bere i argument "Nestihl jsem se to naučit", takže se nebojte), ať tam pak nemusí čekat, jestli někdo ještě příjde nebo ne. Nehledě na to, že když se vám náhodou nepovede první termín, tak pak zjistíte, že všechny ostatní jsou plné a těžko se pak budete přihlašovat den předem na zkoušky, když to někdo zbaběle vzdá...

Takže s ohledem ke kolegům i panu profesorovi ... rozmyslete se, přihlašte se a jděte tam ... a když už víte, že tam nepůjdete, tak se odhlašte alespoň s 2 denním odstupem, ať se můžou ostatní náhradníci případně na celou tu masitou zkoušku (byť s velmi příjemným a hodným zkoušejícím) připravit.
Tomáš Janků

Zk: 1.2.2012

Příspěvek od Tomáš Janků »

Tak ještě co dneska zaznělo za otázky:
Rekurentní jevy a jejich klasifikace
Rovnice obnovy a vztah k MŘ
Množení virů (větvící procesy - viz hroznýši na cvičení)
Poissonův proces
Odpovědět

Zpět na „MAI060 Pravděpodobnostní metody“