Zk. 26.1.2012

Prohloubení poznatků z bakalářského kursu Pravděpodobnost a statistika a jejich rozšíření o základy dalších disciplín teorie pravděpodobnosti, zejména o teorii a využití Markovových řetězců, teorii front, teorii spolehlivosti a teorii informace.
Pakluc

Zk. 26.1.2012

Příspěvek od Pakluc »

Ahoj,

dnesne skusanie sa zacalo o pol hodinu skor ako malo, takze komu sa nechce cakat odporucam prist skor.
Co sa tyka otazok, tak ja som dostal obecnu temu Markove retezce a potom nieco okolo suvisiacich procesov. Nasledne sa mojho spolusediaceho spytal co robi za diplomku aby mu dal nejaku motivovanu ulohu, ale na jeho nestastie to bolo nieco z grafiky a tym si privodil temu Isingovho modelu. To velmi nevedel ( a kto by hej :), tak dostal nahradnu otazku o vetviacich procesoch. Velkost n-tej generacie a pod. Ja osobne som u neho sedel hodinu a pri tom sa pri mne vystriedali dalsi 4 ja. Pricom vsetci najprv dostali toho Isinga a potom tie vetviace sa procesy.

Myslim, ze 3. v poradi sa postazoval, ze tie vetviace sa procesy sa nemal odkial naucit, v tom som sa ho zastal :), ale vecer pred skuskou som nasiel tento pekny link:http://prf.osu.cz/doktorske_studium/dok ... cesses.pdf, kde je to celkom pekne popisane a myslim, ze v tom rozsahu to na prelezenie v pohode staci.

Skore:
3,4,4,4 a dalej neviem.
Odpovědět

Zpět na „MAI060 Pravděpodobnostní metody“