Zk 27.1.2010

Prohloubení poznatků z bakalářského kursu Pravděpodobnost a statistika a jejich rozšíření o základy dalších disciplín teorie pravděpodobnosti, zejména o teorii a využití Markovových řetězců, teorii front, teorii spolehlivosti a teorii informace.
Kajinek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 13
Registrován: 20. 12. 2007 22:24
Typ studia: Informatika Mgr.

Zk 27.1.2010

Příspěvek od Kajinek »

Zkouška probíhala Antochovsky - postupně si bere lidi k sobě do kabinetu, kde s nimi probíra taje pravděpodobnosti. Vždy jeden hovoří a druhý se připravuje. I pokud to umíte, tak to celé trvá minimálně okolo půl hodiny, pokud neumíte, tak to je buď velice krátké nebo i několikanásobně delší. Takže kdo jdete na termín, kde je přihlášeno více lidí, připravte se na mohutné čekání.
Nás dorazilo 5, zkouška začínala oficiálně 14:15 a první 2 slečny šly o něco dříve (cca 14:05). Já šel jako 4. a kolem 15:00 a dostal jsem "hroznýše". Poměrně triviální otázka, avšak musíte umět vzorečky pro binomické rozdělení a větu o úplné pravděpodobnosti. Byl jsem na tom dosti bídně, ale Antoch pomáhal a obojí jsme nakonec sestavili. Pže nevěděl co se mnou (nebylo to tak špatný, aby mě hned vykopnul ale nechtělo se mu dát mi trojku), dostal jsem Markovkského řetězce. Napsal jsem definici, klasifikaci stavů apod. Dotázal se ještě, jak spočítat pst přechodu v n-tém kroku (n-tá mocnina té matice) a na důkaz. Ten jsem improvizovaně sestavil pro n = 2 a odešel jsem se dvojkou.
Jak se všude píše - Antoch je "v pohodě" a snaží se vás k výsledku navést. Během první otázky ze mě dostal vzorce, o kterých jsem vůbec netušil, že je mám v hlavě. Na druhou stranu, byl jsem svědkem, jak dneska vyhodil kamaráda přede mnou (měl napsat pst jevu "ZZZ") a kolega, co šel po mě na tom nebyl zrovna růžově (ale výsledek nevím). Rozhodně si projděte příklady, dbá na ně IMHO více než na teorii.
Odpovědět

Zpět na „MAI060 Pravděpodobnostní metody“