Zk 8.6.2009

Prohloubení poznatků z bakalářského kursu Pravděpodobnost a statistika a jejich rozšíření o základy dalších disciplín teorie pravděpodobnosti, zejména o teorii a využití Markovových řetězců, teorii front, teorii spolehlivosti a teorii informace.
mk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 22
Registrován: 15. 6. 2006 10:20

Zk 8.6.2009

Příspěvek od mk »

Na skusku som isiel ako jeden z prvych, takze viem len o niekolkych temach, na ktore sa p.Antoch pytal:
  • homogenny Poissonov proces,
  • model nahodnej prechadzky,
  • Markove retazce.
V mojom pripade som dostal Poissonov proces. Zpisal som mu tri definicie, ukazal, ze je to homogenny Markov retazec, vyratal intenzity a spomenul Kolmogorove differencialne rovnice (ku ktorym sme sa napokon ani nedostali). P.Antoch sa ma neustale pytal na rozne zakladne otazky, ako napriklad, aky je vztah medzi intenzitou a strednou hodnotou, ako vyratam rozptyl Poissonovho rozdelenia a pod. Mam pocit, ze p.Antoch sa snazi zistit, ci rozumiete pravej podstate problemu a v pripade, ze nerozumiete, tak vam nepomoze ani milion vzorcov, ktore mate na papieri.

Inak, skuska na mna posobi velmi ferovym a pohodovym dojmom.
Bulda

Re: Zk 8.6.2009

Příspěvek od Bulda »

mohu potvrdit, skutecne nechce vzorce (stacilo rict jak bych to pocital), ale chce vedet proc to co delate vubec delate a take si u vseho dobre rozmyslete proc to muzete udelat - to jsou veci, po kterych jde a ze kterych pozna ze to umite. Jinak jak uz bylo receno milionkrat, je strasne hodnej, nedepta (pokud teda nekoho nedepta "ted rikate voloviny":)) a snazi se pomoc. Nicmene nic neda zadarmo (no dobre trojky mozna jo:))
Uživatelský avatar
Lada
Donátor
Donátor
Příspěvky: 165
Registrován: 9. 1. 2005 10:17
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Slaný / zácpa na Evropské

Re: Zk 8.6.2009

Příspěvek od Lada »

ja sel na zkousku jako devaty - posledni dopoledne. V otazkach se objevil jeste urcite nejaky model zrodu a zaniku (ustredna?), koule ve dvou sklenicich (mark. retezce) a ja dostal stacionarni rozdeleni MŘ.
napsal jsem definici MŘ, definici homogenniho MŘ, co je to stac. rozdeleni a tu vetu co je v Tuetschekovych poznamkach (a par dalsich drobnosti +/- to co bylo v poznamkach)...
prof. Antoch se me prubezne ptal na nejake drobnosti obvykle "jak byste tu definici popsal slovy" apod. a nakonec se zeptal pokud zjistime stac. rozlozeni, co z toho muzeme usoudit o stavech a na to jsem odpoved nevedel (spravne to je: homogenni nerozlozitelny MŘ ma stacionarni rozdeleni -> vsechny stavy jsou trvale nenulove... v poznamkach to neni, pry se to probiralo na prednasce...)
no ale vysledek kupodivu za 2, ani jsem to necekal:) jinak z lidi co sli prede mnou tak byly celkem rovnomerne rozdelene 1,2 i 3 - nikoho nevyhodil...
Hail to you, champion:o)
Odpovědět

Zpět na „MAI060 Pravděpodobnostní metody“