ZK 26.2.2008

Prohloubení poznatků z bakalářského kursu Pravděpodobnost a statistika a jejich rozšíření o základy dalších disciplín teorie pravděpodobnosti, zejména o teorii a využití Markovových řetězců, teorii front, teorii spolehlivosti a teorii informace.
qwertie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 103
Registrován: 4. 6. 2005 15:49
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Vyšehrad

ZK 26.2.2008

Příspěvek od qwertie »

Temata: od Rekurence az po Poissonuv proces... Experimentalne jsem dokazal ze se od teto zkousky vyletet opravdu neda.. - ano stydim se... Antoch je strasne hodny, tak se to naucte at z toho neni smutny... Jo, velmi dekuju Tuetschekovi za jeho ucebni pomucku, vneslo to do toho Antochovskeho zmatku ve znaceni a latce hodne svetla - mas u mne minimalne pivo nebo cokoladu - vyber necham na tobe..
Uživatelský avatar
macbeth
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 201
Registrován: 11. 2. 2005 14:48
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: PPraha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZK 26.2.2008

Příspěvek od macbeth »

Aku ucebnu pomocku? :)
Nieco, co by nejavilo ziadne znamky bytia, teda by sa nijak neprejavovalo ako sucno, by nebolo niecim, ale prave nicim...
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Re: ZK 26.2.2008

Příspěvek od gASK »

Tuto.

Taky děkuji. Doražte oba na Zápočet z Kryglistiky 5.3. a to pivo dostaneš i ode mně :wink:
When life gives you crap, make crap golems.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: ZK 26.2.2008

Příspěvek od Almer »

Ten bude zlitej:) ale rekord musi byt..jen netreba nasadit tempo jako posledne:)))

Jinak poopravim, dokonce se davaly aj rozdeleni...temata se necyklikla...snad jenom obcas se dostali do pribuznych rovin ( poisonovo rozdeleni -> poisonuv proces o par otazek dale ). Jedine co je trosku neprijemne je cekani .. zacatek ve 14, konec v 19 hodin ( plne obsazeny termin ). JInak Antoch moc mily...ja zacal psat..a sebral mi papir...tak jsem mu rekl, co mam, zacal mluvit, co jeste dopsat...nacez mi rika..je videt, ze tohle naucene mate...prejdem k prikladu...tak jsem mu vysvetlil ty nahodne prochazky po primce, rekl ze na neco jsou vety ( vsechny cisla ekvivalentni dle vety o dosazitelnosti ekvivalentnich stavu ) a napsal vzorec..( ten jsem trosku popletl ) a za 10 minut jsem byl ven. Celkove spokojenost...vazne moc mily pan.

Cas uceni: 4 dny, den intenzivne, propoctene priklady ze souhrnu + vedet podstatu. A 4 hodiny uceni na zkousce:)
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
Tajro
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 28
Registrován: 14. 2. 2006 08:23
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha, Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: ZK 26.2.2008

Příspěvek od Tajro »

To byla moc fajn zkouska. Dostal jsem 1. vyskyt a obecneji r-ty vyskyt.. (nejakeho jevu).. Nejdriv jsem si pomyslel, ze jsem v pytli (ja to vazne moc neumel a doufal jsem v otazku typu Markovovy retezce - o te bych toho rekl dost).. v kabinetu mi nejdriv pripadalo, ze je tam asi 100 stupnu Celsia, ale jakmile jsem se trochu rozepsal, teplota klesla na klasickych prijemnych 20.. mel jsem pak popsanou asi tak 1 stranu A4 (povidanim o vztahu mezi U(x) a F(x) a ruznyma zmatenyma definicema) a psal jsem zrovna, ze pokud ma jev rozdeleni 0/1, tak pravdepodobnost prvniho vyskytu v n-tem kroku se ridi geometrickym rozdelenim... (1-p)^n*p... V tom me Antoch prerusil, jestli uz to mam a ja povidam, ze jeste vubec neresim r-te vyskyty... Rikal, ze to je jedno a zacal si cist, co uz mam... Cetl si a sem tam se me na neco zeptal.. byla to komedie, protoze jsem v te nervozite neznal ani veci, ve kterych jsem exceloval uz na gymplu.. :)) profesor Antoch to komentoval slovy... "kolego, vy ale kecate voloviny", za coz se pak zpetne omlouval :) no dotlacil mne vzdy ke kazde odpovedi na svou otazku... (byly asi tak tri).. a pak mi dal za dva a jeste jsme si tam rekli par slov.. takove prijemne povidani.. u meho indexu koukal, ze tam mam napsano Sumperk a ze jsem se hodne zmenil oproti fotografii :)) za dvojku jsem rad, samozrejme bych sam sebe vyrazil... jesteze se clovek nemusi obcas hodnotit sam... Kdo na tu zkousku pujdete, mejte prehled o vsech tematech.. ale spis takovy opticky (co kde v sesite bylo).. sem tam znejte nejakou tu definici nebo vzorecek, ale ne zase vsechno... Hodne zdaru! 8)
Navstevnik

Re: ZK 26.2.2008

Příspěvek od Navstevnik »

Almer píše: Cas uceni: 4 dny, den intenzivne, propoctene priklady ze souhrnu + vedet podstatu. A 4 hodiny uceni na zkousce:)
Hmm, ja sem nechodil na prednasky.. a tak jenom otazecka: Jake priklady ze souhrnu? :)
Ve studnici jsem nasel jiz zminovane paradni poznamky ( diky za ne !!! ) ale priklady, to se nejake i zkousi??
Dik za informace
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Re: ZK 26.2.2008

Příspěvek od gASK »

Almer tím asi myslel ty modely. Doporučuji nejen si je přečíst, ale zkusmo si ty vzorečky u nich zkusit i odvodit.

Jinak u mně je to podobné - čtyři dny jsem to nosil v batohu a "koukal do toho", cca půl dne to intezivně cpal do paměti a k tomu přidal ty dvě tři hodinky před zkouškou. :wink: Učební materiál - Tuetshcekovy poznámky, prolítnutí sešitů ze studnice a některé věci jsem si pro lepší pochopení pročetl v různých materiálech odkazovaných z wiki.
When life gives you crap, make crap golems.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: ZK 26.2.2008

Příspěvek od Almer »

Myslim priklady na modely zrodu zaniku, priklad na ONLINE metodu, priklady na markovovy retezce ( tahani kulicek - to je u stacionarity ), rovnez rekurzivni jevy ( nahodne prochazky sem a tam ). To jsem mel na mysli temi priklady..urcite na ne narazis...a co se tyce zkousky, snad vzdy da priklad a k nemu povykladas i teorii.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: ZK 26.2.2008

Příspěvek od Tuetschek »

gASK píše:Tuto.

Taky děkuji. Doražte oba na Zápočet z Kryglistiky 5.3. a to pivo dostaneš i ode mně :wink:
Jaj, jsem rad ze vam to pomohlo, ja to delal hlavne z ciste sobeckeho umyslu projit zkouskou, pro coz jsou v mem pripade uhledne poznamky temer nutnosti :D . Na zapocet z kryglistiky se ale asi zel nedostavim, na stredu mam nejake plany :oops:
Plug 'n' Pray.
Odpovědět

Zpět na „MAI060 Pravděpodobnostní metody“