Zkouska 22.02.08

Prohloubení poznatků z bakalářského kursu Pravděpodobnost a statistika a jejich rozšíření o základy dalších disciplín teorie pravděpodobnosti, zejména o teorii a využití Markovových řetězců, teorii front, teorii spolehlivosti a teorii informace.
qk_

Zkouska 22.02.08

Příspěvek od qk_ »

Tak dnes dorazili jen 4!!! lidi na zkousku, kdyz se vcera vetsina odhalsila, Antoch z toho nebyl zrovna nadsenej (a ja se mu nedivim). Jinak zkouska klasika, pohodova zkouska. Co vim tak bylo Markovy retezce, Fronty (ukazat priklad a odvodit proc maji takove vlastnosti jako maji), vedle se mi zdali rekurentni neco ale nevim.
ps
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 137
Registrován: 1. 6. 2006 08:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkouska 22.02.08

Příspěvek od ps »

Vy jste všichni hovada že si zaberete termíny a pak tam nejdete.
Až dointegruju, chci do sběru
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkouska 22.02.08

Příspěvek od Tuetschek »

No zrovna u tyhle zkousky mi to masivni odhlasovani prijde jako nesmysl ... by tam Antoch mel dat nejaky delsi limit :evil:
Plug 'n' Pray.
qwyxyo
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 51
Registrován: 30. 5. 2005 19:26
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkouska 22.02.08

Příspěvek od qwyxyo »

ps píše:Vy jste všichni hovada že si zaberete termíny a pak tam nejdete.
Tak az tak by som to zasa nehrotil. Bol som tam medzi tymi styrmi a Antoch nebol nejak nahnevany. Na ten piatkovy termin bolo vzhladom na jeho vypisanie velmi malo casu, takze sa dalo predpokladat, ze sa ludia odhlasia. Ale Antoch spominal, ze mu pisalo asi dalsich 10 ludi, ci mozu prist a vraj s tym nema problem. Takze ak mu napisete, tak urcite na ten termin vezme aj 20 ludi, ak nema potom nejaku prednasku.

Co sa tyka samotnej skusky:
Je to naozaj velmi pohodova skuska (taka obyvackova). Antoch je velmi mily a uz na oko je vidiet, ze vyhadzovanie je jeho slabost :o Ja osobne som na prednasky nechodil a ucil som sa na to asi pol dna. Chcem sa takto podakovat Tuetschekovi za jeho prepisane poznamky. Tie mi moc pomohli a vlastne z nicoho ineho som sa ani neucil. Par veci tam sice chyba, ale ak neviete iba tych par malickosti, tak uz urcite prejdete. Osobne som schytal Mark. ret. + nahodne prechadzky a to sa da obkecat hore dole:) Dostal som za 2, co ma nakoniec kusa mrzelo, ale zasekol som sa na dokaze, ze P(z i do j v k-tom kroku) = Pij^(k) - cize umocnovanie pravdepodobnostnej matice. Tam to treba ukazat najprv cez jeden stav a potom cez skalarny sucin, co som mu naznacil. A pri tom skal. sucine padla otazka: Preco tieto nasobky mozeme scitat a vysledna pravdepodobnost bude spravna? Ja som mu povedal, ze preto, lebo su nezavisle (mal som pocit, ze to je blbost, ale v rychlosti nic ine mi nenapadlo). A nie:) Spravna odpoved (pre buduce generacie) je nezlucitelne! Povedal, ze v tomto by som mal mat jasno a moja nevedomost z minuleho roka ma tak stala stupen, ale nejak som to prekusol a vybral index :P
Odpovědět

Zpět na „MAI060 Pravděpodobnostní metody“