15.1.2915

Prohloubení poznatků z bakalářského kursu Pravděpodobnost a statistika a jejich rozšíření o základy dalších disciplín teorie pravděpodobnosti, zejména o teorii a využití Markovových řetězců, teorii front, teorii spolehlivosti a teorii informace.
lefty
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 4. 8. 2011 09:16
Typ studia: Informatika Mgr.

15.1.2915

Příspěvek od lefty »

Prof. Antoch se me zeptal, co delam za diplomku. Stastne jsem odpovedel, ze delam robotiku, veda ze dostanu Markovske retezce. Dostal jsem skutecne klasifikaci stavu nerozlozitelnych MR, coz jsem mel naucene. Trochu hacek byl, ze to chtel predvest na prikladu Rubikovy kostky, coz uz bylo trochu horsi. Napsal jsem k tomu asi 3 radky. Nakonec se na Rubikovku moc nevyptaval, ale daval doplnujici dotazy k ostatnim vecem na papire. Treba chtel odvodit vztah mezi U(x) a F(x). To jsem ukazal pres konvoluci, ale neumel jsem vysvetlit proc je u_n konvoluci posloupnosti u_n a f_n. Mozna jsem si mel vzit cas na rozmyslenou.

Nakonec jsem odesel s dvojkou. Docela me taky prekvapilo, ze dava i dost teoretickych otazek, ucil jsem se hlavne pocitat klasicke priklady.
Odpovědět

Zpět na „MAI060 Pravděpodobnostní metody“