Zk 9.1.2015

Prohloubení poznatků z bakalářského kursu Pravděpodobnost a statistika a jejich rozšíření o základy dalších disciplín teorie pravděpodobnosti, zejména o teorii a využití Markovových řetězců, teorii front, teorii spolehlivosti a teorii informace.
IvanHoe
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 21. 5. 2010 18:04
Typ studia: Informatika Bc.

Zk 9.1.2015

Příspěvek od IvanHoe »

Dostal jsem Model práce N svářečů, zadání přesně podle slajdů. Vzpomněl jsem si, že je to úloha na lineární zrod / zánik. To jsem uměl asi nejlíp.

Popsal jsem teorii kolem zrodu / zániku, odvodil vzorce pro derivaci P_n(t) a pro limitu, p_n. Pak jsem do vzorců zkoušel napasovat svářeče. Chtěl po mě pořádně zdůvodnit, když jeden svářeč skončí práci s pstí (mí * h), proč při n svářečích je pravděpodobnost skončení rovna (n * mí * h), a tedy mí_n = n*mí.

Při výpočtu p_0, p_1, p_2 jsem udělal chybu při počítání, trošku jsem se zamotal, chybu jsme pak spolu odhalili. Viděl, že znám postup, takže mi dal dvojku.
noox
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 28. 1. 2011 08:40
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zk 9.1.2015

Příspěvek od noox »

Moje otázka byla Markovovy řetězce, takže jsem popsala dvě stránky všema možnýma definicema pravděpodobností a stavů a podobně. Speciálně jsme se pak zastavili u nerozložitelného řetězce a chtěl spočítat pravděpodobnost, že se dostanu do stavu nejvíce vlevo při náhodné procházce po přímce s pohlcujícími bariérami na obou koncích.

Jinak je moc hodnej, ale potřebuje vědět, že člověk tomu rozumí, takže u každé definice chtěl vědět, co to vlastně znamená.
Na to je skvělé http://tuetschek.wz.cz/schule/pm.pdf třináctistránkové pdfko. Což byl vlastně můj jediný zdroj učení.
Odpovědět

Zpět na „MAI060 Pravděpodobnostní metody“