Zkouška 14.1.08

Docik
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 2. 2006 19:26

Zkouška 14.1.08

Příspěvek od Docik »

Zdravím,
písemka od Dostála byla i dneska z příkladů zezadu ze skript, cvičení 7, 48 a 55 a char. funkce 10, 14, 21, 35 a 37, takže zadání stejné jako jedno z loňských. To dává dobrou představu o tom, co bude na dalších termínech :)
Ústní s Benešem probíhá tak, že dostanete otázku, napíšete, co víte (snad vždycky chce nějaký důkaz), Beneš se na to podívá, dá vám další otázku a tak dokola, dokud těch otázek není dost na to, aby se rozhodl o známce (obvykle tak 2 az 4 otázky).
Hodně štěstí na dalších termínech!
sadda
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 62
Registrován: 22. 3. 2006 12:32

Re: Zkouška 14.1.08

Příspěvek od sadda »

Jenom bych pridal, ze se zkousi uplne vsechno - i lokalni limitni vety i podminene rozdeleni. Abyste byli lip pripraveni nez ja.
pavlicek

Zkouška 28.1.08

Příspěvek od pavlicek »

takze pisemka byla: 1) realny nah vektor nabyva ruznych hodnot s psti 1/6, jestli jsou X a Y, X-Y,2X-Y nezav
2) f17, f23, f44, f15, f14
3a) E[exp{X+Y}! X-Y], X,Y ~R[0,1]
3b) E[exp{X+Y}! !X-Y! ], X,Y ~R[0,1]
u zkousky musis odpovedet jak i drive na 2-4 otazky, dle toho s jakou jistotou odpovidas a taky musis umet vsechno dokazat a zduvodnit ... krome toho, ze zkousi vsechny zakladni vety z kazde kapitoly, zkousi nektere pekne protipriklady (napr., u konvergence s.j. a vP), chce presnost definic, a aspon naznak dukazu. tak vypada, ze nezkousi vety 31-41, ale pta se na podminene rozdeleni, bohuzel
ja jsem mel Feller-Lindeberga (tak jsem tam take napsal n-rozmerny pripad + Ljapunovovu podm + Levy-Lindebergovou), dokazal jsem jen tu prvni pomoci lemmatu o a(n,m) ... potom mi dal dukaz Waldovych rovnosti (chtel dat podminene, ale pak si to rozmyslel, takze podle me muze zkouset aj V37 o podminenych Waldovych rovnostech)
hodne stesti!!!
Uživatelský avatar
ivo_svk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 48
Registrován: 27. 3. 2006 17:03
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Hvězda 1/58
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkouška 14.1.08

Příspěvek od ivo_svk »

k teorii:
-ja som dostal vztah konvergence Lp a P, a dokazat, ze pre nezavisle systemy javov uzavrete na konecne prieniky plati, ze ich sigma obaly su nezavisle
-dokaz vztahu Lp a P som nevedel cely resp. naznacil som mu co je hlavne myslienka ale technisky som to nedotiahol, a dokaz druheho tvrdenia som vedel
-kedze som dokazoval dokladne iba lahsie veci tak pokial som sa uspokojil s dvojkou mohol som ist domov :)
Odpovědět

Zpět na „Teorie pravděpodobnosti“