skusky?

Návštěvník

skusky?

Příspěvek od Návštěvník »

Nepodeli sa niekto, kto to uz ma za sebou, o svoje zazitky?:)
Dalibor
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 1
Registrován: 24. 1. 2007 21:46

Příspěvek od Dalibor »

Písemná část byla opravdu značně triviální, ačkoliv jsem se jí bál nejvíc (na cvika jsem nechodil a počítání jsem věnoval jeden den). Příklady zadával Dostál přímo zezadu ze skript:
1) cv. 3 - nezávislost diskrétních veličin
2) rozhodnout, zda jsou to char. fce - f9, f10, f22, f27, f36
3) cv. 56 - podmiňování
Za každý příklad bylo deset bodů, žádná hranice stanovena nebyla, bez problémů šla dál i dívčina s 16 body. Důležité bylo, aby byl správně ten první příklad.
Na ústním zadal Beneš téma (vesměs něco základního) a chtěl definici a nejpodstatnější větu, nejlépe s částí důkazu. Já jsem takhle dostal slabou konvergenci pstních měr a Portmonteauovu větu (stačily mu jen některé implikace). Potom uděloval ve stejném stylu další témata, dokud nebyl spokojen (snažil se najít něco, co člověk umí dobře 8) ). Věděl jsem definice a znění vět a semtam nějaký důkaz a dostal jsem krásnou dvojku. Nevyhodil zřejmě nikoho. Požadoval důležité věty - vztahy konvergencí s.j., v psti, v Lp, Portmonteau, SZVČ, stejná a stejnoměrná integrovatelnost + SASI a jejich vztah, začátek podmiňování; z ostatního učiva méně (např. si nevzpomínám, že by někomu dal větu z rozmezí cca 30 až 40).
Ústní zkouška trvá dlouho a čekání na ni nemusí být o nic kratší. Doporučuju si vzít dovnitř i pití, po dvou hodinách se mi hodilo :wink:
Odpovědět

Zpět na „Teorie pravděpodobnosti“