předtermín 14/01/11

Trade

předtermín 14/01/11

Příspěvek od Trade »

Moje postřehy ze zkoušky:
Na předtermínu 4 lidi, písemka jednoduchá, na úrovni obsáhlejší zápočtovky u Dostála (všichni měli přes dvacet bodů z 30 celkových, minimum na ústní bylo 15). Nabídnul 2 strategie vypracování:
1) všechno po hodině a půl odevzdat
2) nejdřív po půl hodině jeden příklad, pak po další druhej a tím získáte hodinu navíc (takže celkově máte 2 hodiny na písemku, ale už se pochopitelně nemůžete podívat na ty odevzdaný věci).

Ústní zkouška u pana Beneše je jedna z nejpříjemnějších, který jsem zažil a to i přesto, že jsem před zkouškou spal 4 hodiny. Ne v tom, že by byla lehká, ale nikdo vás nikam nehoní a je tam fajn atmosféra, pan profesor je opravdu milý člověk. Máte na to v podstatě neomezeně času, takže člověk vymyslí i to, co se nenaučil uplně dokonale. Ptal se konkrétně (co si pamatuju) : CLV, lokální limitní věty, ZVČ, souvislost konvergence v Lp a P, souvislost konvergence s.j. a v P...odcházel jsem jako první, tak nevim, co se ptal ostatních dál. Každopádně zkouška trvá opravdu dlouho, začínali jsme v 8, já odcházel v půl jedný, poslední z nás nevim v kolik. A na termínu 4 lidi, takže jsme všichni dostali ústní zadání současně. Když tam bude 10 lidí, tak se to asi protáhne do večera.
katasta
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 28. 1. 2010 13:46
Typ studia: Matematika Bc.

Re: předtermín 14/01/11

Příspěvek od katasta »

Tak já to jenom ještě doplním o to, co chtěl ještě potom: já jsem jako druhou otázku dostala nezávislost a doplňující ještě vzorec pro výpočet derivace charakteristické funkce, kolega tam smolil cosi o vlastnostech podmíněné střední hodnoty. Takže jak to vypadá, tak se ptá opravdu na všechno, co odpřednesl. Jinak já tam byla do dvou, takže se ta zkouška dá fakt slušně protáhnout, když si necháte dlouho na přípravu a ještě nemáte jasnou známku a dává vám doplňující otázky.
Kali2
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 21. 5. 2010 17:09
Typ studia: Matematika Bc.

Re: předtermín 14/01/11

Příspěvek od Kali2 »

Je to tak, dává všechno.. já tam byl 18.1. a ptal se mě na střední hodnotu (nadefinovat, věty o přenosu integrace, výpočet E z distr. funkce, Jensen, vlastnosti E), dál tam padla třeba otázka na vícerozměrné CLV (takže nejen CLV jako celé téma, ale konkrétně některé věty), pak taky souvislost konvergence char. fcí s konvergencí v distibuci.. Jinak u nás stihl 8 lidí cca do 13:00, takže toho že tam budete až do večera se nebojte :)

Jinak ke strategii písemný části, taky nám nabídl 2 možnosti, ale tak, že 1.př. odevzdat po hodině, 2. po 1,5h a třetí po 2h
Každopádně času je spousta a asi to stihnete cca za hodinu..ty dvě hodiny jsou dobrý pro zmatkáře, kteří tu druhou hodinu opravují chyby v transformaci (hodilo se)
Odpovědět

Zpět na „Teorie pravděpodobnosti“