Zkouška 17. 1. 2011

Zkouška 17. 1. 2011

Příspěvekod kubatop » 17. 1. 2011 13:25

Zkouška probíhá podobně jako v roce 2007 (viz příspěvky níže).
Zkoušel Netuka, Veselý a Lávička. Rozdělili nás do tří skupin a každý zkoušet tu svoji (zkoušení ale u všech vypadalo stejně, otázky měl Netuka jednotné). Každý zkoušený dostal papírek se dvěma otázkami - dvě věty včetně důkazů. Byl čas na přípravu a potom své řešení vysvětloval zkoušejícímu.
Času na přípravu je hodně - asi po půl hodině začínají předvádět řešení první, většina zatím čeká až na ně dojde řada. Pokud někdo chce může jít klidně až ke konci.

Mé otázky
a) Fatouovo lemma
b) struktura měřitelných funkcí, operace s měřitelnými funkcemi

Zkoušel mě Lávička a zkouška byla docela příjemná. Chtěl znát všechny detaily, ale když člověk něco nevěděl, tak mu dost pomohl.
Doporučuji znát k Fatouovu lemmatu příklad, proč obrácená rovnost neplatí. Hned na začátku se mě na něj Lávička zeptal. A našel jsem o něm zmínku i v nějakých straších příspěvcích na fóru. Mimochodem, byl i na přednášce.
(Znám dvě možnosti: f_n = \chi_{\lbrace n \rbrace} nebo f_n = \frac1n.)

Celkově dopadala zkouška alespoň v naší skupině hodně dobře. Když jsem odcházel jako čtvrtý, tak byly uděleny dvě jedničky a dvě dvojky.
kubatop
Matfyz(ák|ačka) level I
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 6. 2010 10:13
Typ studia: Matematika Mgr.

Re: Zkouška 17. 1. 2011

Příspěvekod v.erca » 17. 1. 2011 14:14

Zkouška u Netuky dopadla dobře. Nakonec vyhodil jen snad dva lidi, jinak všem dal pěkné známky..snad nejvíc bylo jedniček.
Rozhodil si nás podle abecedy do tří skupin po deseti (zkoušeli Veselý, Netuka a Láhvička). Zadal témata, půl hoďky čekal a pak jsme k němu chodili podle toho, jak jsme skončili vypracovávání úloh.
Záleží jak dlouho tam chcete být..pokud jste si jisti a máte všechno hotovo, běžte mezi prvními, jinak tam strávíte celé dopoledne. Já jsem dostala Vlastnosti integrálu nezáporných funkcí, Čebyševova nerovnost a strukturu měřitelných funkcí, jejich vlastnosti. Důležité je napsat definice všech pojmů, které používáte. Bez toho Vás nepustí. Na trojku je potřeba formulovat správně zadané věty a tušit, jak probíhá důkaz či znát aspoň jeho část. A pokud něco tvrdíte jinak, tak je dobré znát příklady vztahů, které u daného tématu platí. Já jsem třeba ještě potřebovala, že: f měřitelná<=> abs(f) měřitelná
v.erca
 

Re: Zkouška 17. 1. 2011

Příspěvekod Torpy » 18. 1. 2011 16:43

Zkouška probíhala přesně tak jak bylo napsáno v předchozích dvou příspěvcích.
Jenom bych doplnil - zkoušel mě Lávička a snad u všech lidí co zkoušel se ptal na to proč existuje ten který integrál a ta která limita, je dobré to mít promyšlené.
Moje otázky: Leviho věta, měřitelné funkce a jejich vlastnosti, další otázky co jsem pochytil - distribuční funkce, Lebesqueova věta, fatou (snad každého se ptal na protipříklad opačné nerovnosti - viz první příspěvek), ale těch otázek je jenom konečné omezené množství takže se často opakují (v naší skupině (9 lidí) měli 2 stejnou otázku jako já, další dva měli distribuční fce).
U struktury měřitelných fcí se ptal na konstrukci těch jednoduchých měřitelných fcí.
Zkouška je ale (u Lávičky) poměrně příjemná a hodnocení poměrně mírné (z 9 lidí 5 lidí za 1, zbytek za 2) a pokud něco nevíte, snaží se vás k tomu nějak dotlačit, pomoct vám.

Good luck na dalších termínech.
Torpy
Matfyz(ák|ačka) level I
 
Příspěvky: 18
Registrován: 15. 6. 2010 14:02
Typ studia: Matematika Bc.


Zpět na Teorie míry a integrálu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník