Literatura na zkousku

Librarian
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 25. 1. 2007 16:11

Literatura na zkousku

Příspěvek od Librarian »

Zdar, chtel jsem se zeptat, zdali nekdo nemate prehled, ktera cast skript od Segethovy pokryva Haslingerovy prednasky. Zda se mi, ze ve skriptech je toho vic, nez se stihlo probrat, toz bych rad vedel, ktere kapitoly bych mel pred zkouskou prolistovat... Feistauerova cast je myslim dobre pokryta v jeho skriptech... Diky.
gerund
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 39
Registrován: 8. 6. 2006 10:09

Příspěvek od gerund »

od Segethovy se to skoro nema cenu ucit, protote nektery veci jsme delali dost jinak - nektery navic, nektery namin (tj. treba vetu ve slabsim zneni ...).Haslinger delal ruzny veci uplne jinak - takze treba abstraktni formulaci problemu hledani prvku nejlepsi linearni aproximace - to v Segethovy vubec neni.
Myslim ze se ti vic vyplati sehnat nekoho kdo ty poznamky ma, ale pokud to budes mermomoci chtit, mohl bych se podivat, co zhruba odpovida - ale nechce se mi :)
Kdyztak napis - kdyz se mi nechce, tak at to nepisu zbytecne ...
Librarian
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 25. 1. 2007 16:11

Příspěvek od Librarian »

Diky za info. Ja jsem prave doufal, ze se to bude aspon castecne kryt... Ty poznamky budou asi nejlepsi, ja jsem zkratka byl linej si to schanet, toz jsem si rikal, ze ta Segethova by byla cesta nejmensiho odporu... Ale kdyz to moc neodpovida, poohlednu se po tech poznamkach. Kdybych nic nesehnal, tak bych Te pripadne poprposil o vypsani tech kapitol, ale to bych dal jeste vedet...
Uživatelský avatar
Dodo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 36
Registrován: 13. 3. 2006 15:25

Příspěvek od Dodo »

Feistauer ma uplne na konci svych skript vetu:
Dukazy konvergence metod - viz prednasky.
Zajimalo by me, jestli se na prednasce neco takoveho delalo!?
Jak moc se skripta shoduji s prednaskou? Doufam ze hodne.
gerund
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 39
Registrován: 8. 6. 2006 10:09

Příspěvek od gerund »

Moc podrobne jsem ty skripta nezkoumal, ale vim ze kdyz jsem se chtel podivat na neco co mi nebylo jasny u fundamentalnich systemu, tak ty skripta mi nepomohly, protoze tam bylo napsany uplne to samy co jsem mel v "sesite" ... predpokladam tedy, ze by mely byt ok - a ze to co u zkousky bude ve skriptech bude taky. Nektery dukaz konvergence byl uplne hrozne slozitej (respektive ani ne tak slozitej jako spis hodne dlouhej), takze to je treba to co tam neda ...
Uživatelský avatar
Dodo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 36
Registrován: 13. 3. 2006 15:25

Příspěvek od Dodo »

Dodo píše:Feistauer ma uplne na konci svych skript vetu:
Dukazy konvergence metod - viz prednasky.
V pisemkach z minuleho roku byla casto otazka:
Metoda nejvetsiho spadu s konstantnim a optimalnim krokem + PODMINKY PRO JEJICH KONVERGENCI.
Ve skriptech jsou proste popsane algoritmy tech metod a u toho poznamka:
Dukazy konvergence na prednasce.
Co to ma znamenat? Muzete mi, prosim, nekdo napsat, jake jsou ty podminky? Nebo jsou uz zahrnuty v tech algoritmech?
Odpovědět

Zpět na „Numerika“