zkouška 1.2. 2008

Programování v UNIXu. Cvičení probíhá v laboratoři UNIX a poskytuje posluchačům průpravu v programování v jazyce C v prostředí UNIX.
Ceberus
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 22
Registrován: 28. 10. 2007 23:37
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Petřvald u N.J. / kolej 17.listopadu
Kontaktovat uživatele:

zkouška 1.2. 2008

Příspěvek od Ceberus »

Snad si to pamatuju správně: zadáním bylo duo klient-server nad UDP. Klient poslal jméno souboru (zadaný argumentem) + data načtená ze vstupu serveru, ten data uložil do aktuálního adresáře pod daným názvem souboru. Klient poslal první požadavek na daný socket serveru, server měl odpovědět z jiného socketu a pak už měla komunikace probíhat přes ten druhý.

Používat se mohlo cokoliv, ani internet nebyl odpojený. Já jsem se to právě pokoušel postavit na malém příkladu UDP-klient-server ze cvičení. Doma jsem pro init. serveru použil název PC nebo 127.0.0.1, ale v labu se mi to nepodařilo rozchodit. Neví pls někdo, jak na MS rozběhat komunikaci klienta se serverem?
GreedyX
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 15. 6. 2006 18:36
Typ studia: Informatika Bc.

Re: zkouška 1.2. 2008

Příspěvek od GreedyX »

Nebude to tím, že používáš well-known porty (0 - 1024)?
Já mám jako zápočťák TFTP a na fakultě to běhá v pohodě.
Jinak Chadima má u sebe na stránkách příklad na UDP.
Je těžké být debilem, konkurence je příliš velká...
Ceberus
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 22
Registrován: 28. 10. 2007 23:37
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Petřvald u N.J. / kolej 17.listopadu
Kontaktovat uživatele:

Re: well-known porty

Příspěvek od Ceberus »

Dík, asi to byly ony, i když mám pocit, že jsem při zkoušce zkoušel i vyšší čísla. Chadimovy příklady (TCP i UDP) fungují (jméno serveru 127.0.0.1 a port jiný než well-known), akorát nějak zrušil celý svůj web, tak jsem dal kopii na http://uloz.to/xxYL3a2D/mff-chadima-zip - taková sbírka řešených příkladů z cvičení se jistě hodí ke zkoušce.
Odpovědět

Zpět na „SWI015 Programování v Unixu“