Manipulace s procesy

Programování v UNIXu. Cvičení probíhá v laboratoři UNIX a poskytuje posluchačům průpravu v programování v jazyce C v prostředí UNIX.
Uživatelský avatar
JJ
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 99
Registrován: 28. 1. 2005 14:03
Typ studia: Informatika Mgr.

Manipulace s procesy

Příspěvek od JJ »

Ahoj, nevite nedko jak se da ziskat seznam procesu? Pripadne nejake dalsi informace o bezicich procesech?
Snazil jsem se prolezt Pechancovi slidy, ale zatim neuspesne :(
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

Seznam bezicich procesu ... jako prikazem ps jsi asi nemyslel?
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
JJ
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 99
Registrován: 28. 1. 2005 14:03
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od JJ »

ne :) myslel jsem nejakou funkci v UNIX/Linux API
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

Jasne promin :D ... mne to dneska nejak nemysli ... obavam se ze tohle tam fakt neni. Asi na to nebude nejaka jednoducha funkce ... trochu me ten muj blbej predchozi dotaz donutil googlit a nasel jsem http://procps.sourceforge.net/, coz vypada primo jako stranka prikazu ps, a pisou tam ze pouziva /proc pseudofilesystem -- to bych hadal ze bude zpusob zjisteni informaci o bezicich procesech ...
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
JJ
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 99
Registrován: 28. 1. 2005 14:03
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od JJ »

Dik moc, to je presne ono. Hleda se lip, kdyz vim co hledam :D

Sice se mi z toho udelalo nejprve trochu nevolno, ale snad to nejak zvladnu.
fissie
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 34
Registrován: 10. 11. 2006 20:41
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fissie »

Tohle neni vubec standardizovane pokud vim. Na systemech, ktere maji /proc, se to da dohledat tam (pozor, to samo o sobe je vec, ktera neni standardizovana, kazdy system ji muze implementovat po svem, nejak uplne divne nebo dokonce vubec, nikde neni predepsano, ze nejaky /proc musi na unixu existovat). Zminovany procps je snad jen linux specificka utilita, takze bacha, obzvlaste pokud to chcete prezentovat jako zapoctak, ktery bezi na vsech unixech... pokud vam staci, ze to pobezi na dvou, jako je vyzadovano k zapoctu, tak proste ten backend asi budete psat dvakrat ;-).

Na systemech, ktere /proc nemaji, se to dohledava bud nejakymi proprietarnimi api, a kdosi mi tvrdil, ze na nekterych systemech dokonce primo ctenim vhodne casti kernelove pameti ;-).
Odpovědět

Zpět na „SWI015 Programování v Unixu“