DU5

Úvodní kurz překladačů se soustřeďuje zejména na teoretické i praktické základy konstrukce přední části překladače. Součástí předmětu je i cvičení zaměřující se na základy práce s nástroji pro konstrukci překladačů. Po absolvování tohoto kurzu bude posluchač schopen sestrojit vlastní překladač do mezikódu nebo jiného jazyka.
rastiq

Re: DU5

Příspěvek od rastiq »

Zalezi na tom v akom poradi inicializujem premenne?

Pismo svate tvrdi:
66: LDLITS LITSTR[2]
67: LLDI [-3]
68: LLDI [-2]
69: LLDI [-1]

Ja mam:
66: LDLITS LITSTR[2]
67: LLDI [-2]
68: LLDI [-1]
69: LLDI [-3]

Mam chybu uz niekde pri spracovavani deklaracie, zase sa mi tam prehadzuju typy.. To ze maju ine indexi asi este nie je katastrofa ale skor by ma zaujimalo ci je to funkcna vada, ked su tam tie premenne inicializovane v inom poradi.. Neskor sa k nim aj tak pristupuje cez LLDx nie?
MartinM
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 17
Registrován: 15. 1. 2007 02:45

Re: DU5

Příspěvek od MartinM »

Copak delate, kdyz narazite na neplatne operace (INT + STRING, ...) a podobne?
Uživatelský avatar
Che
Donátor
Donátor
Příspěvky: 166
Registrován: 2. 6. 2005 12:29
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: DU5

Příspěvek od Che »

MartinM píše:Copak delate, kdyz narazite na neplatne operace (INT + STRING, ...) a podobne?
Hlásím chybu (překvapivě ;)) Typicky CANNOTCONVERT. A chybný výraz ignoruju...
shoot that shit
Uživatelský avatar
Tacoud
Donátor
Donátor
Příspěvky: 53
Registrován: 16. 9. 2005 08:38
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: DU5

Příspěvek od Tacoud »

MartinM píše:Copak delate, kdyz narazite na neplatne operace (INT + STRING, ...) a podobne?
Důležité je zahlásit chybu. Po ohlášení chyby se mezikód vůbec nebude spouštět, takže není potřeba se nějak zotavovat z chybových stavů.
Spojaři všech zemí, proletujte se!
MartinM
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 17
Registrován: 15. 1. 2007 02:45

Re: DU5

Příspěvek od MartinM »

2 Che, Tacoud: Diky moc
ps
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 137
Registrován: 1. 6. 2006 08:47
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: DU5

Příspěvek od ps »

Myslíte si, že je chyba když kopíruju struktury jina než je to dělané ve vzorových výstupech?

Já vezmu 1. položku, načtu na vrchol, uložím. Přejdu na 2. položku, načtu, uložím atd.

Ale v souboru du5-test4.moa vidím, že je to děláno tak že se nejprve všechny položky struktury nahrají na zásobník a pak se teprve všechny uloží.

Mně se tedy více líbí moje řešení, protože šetřím zásobníkem. Jenomže mám kvůli tomu rozdíly v diff soubor MOA.
Až dointegruju, chci do sběru
banan
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 40
Registrován: 14. 6. 2005 14:50
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Troja

Re: DU5

Příspěvek od banan »

ps píše:Já vezmu 1. položku, načtu na vrchol, uložím. Přejdu na 2. položku, načtu, uložím atd.
Je to v pohode - netreba sa strachovat. Urcite viacej setris stack. Na druhej strane neviem, ci si si neskomplikoval predavanie recordov hodnotou (i ked tato feature je az v du6).

Ked uz ste tu nadhodili temu zotavovania z chyb: co robite s dosial naalokovanymi icblockmi ak sa vyskytne fatalna chyba ? Appendujete ich spokojne dalej, explicitne delete-ujete alebo vam jednoducho nevadi memory leak?
Uživatelský avatar
Petr-H
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 30. 1. 2006 14:18
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: VŠK 17. listopadu
Kontaktovat uživatele:

Re: DU5

Příspěvek od Petr-H »

banan píše:Ked uz ste tu nadhodili temu zotavovania z chyb: co robite s dosial naalokovanymi icblockmi ak sa vyskytne fatalna chyba ? Appendujete ich spokojne dalej, explicitne delete-ujete alebo vam jednoducho nevadi memory leak?
Pracuji s nimi dál aniž bych nějak explicitně ošetřoval nastalou situaci :wink:
Odpovědět

Zpět na „SWI098 Principy překladačů“