Zkouška u Kučery - 4.2.09

Základy lineární algebry (vektorové prostory, lineární zobrazení, řešení soustav lineárních rovnic, matice).
Drakoii
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 12. 10. 2008 23:47
Typ studia: Informatika Bc.

Zkouška u Kučery - 4.2.09

Příspěvek od Drakoii »

Na zkoušku nás přišlo asi tak 15, 5 lidí vzal do učebny, rozdal jim úkoly a pak je postupně pouštěl ven/dovnitř, kus za kus. Trvalo to pekelně dlouho (začátek 9:00, konec >16:00), s téměř každým evidentně hovořil v průměru tak půl hodiny(čím míň to člověk uměl, tím dýl ho tam Kučera "mučil". Nebo se spíš snažil najít něco, co dotyčný uměl).

Já jsem dostal dokázat, že a jak mohu rozšířit ortonormální systém vektorů na ortonormální bázi. Přestože jsem pořádně nechápal, co že to po mě chce, tak jsem mu napsal jak funguje Gramm-Schmidtův ortogonalizační proces a po pár doplňujících otázkách (m.j. dokázat 0*x=nulový vektor) vypadal spokojeně.

Pozorování: Celou dobu mezi náma rotoval sadu několika otázek a často(ne vždycky) dokonce těm, co právě přišli na řadu dal tu, co měl ten kdo akorát odešel. Takže s trochou štěstí a komunikace před učebnou si moh člověk docela dobře předem vybrat, co dostane za otázku.

Mezi nimi:
-Odstupňovaný tvar matice
-Gaussova eliminace
-Determinant, aritmetické operace s determinanty, dokázat det(AB)=det(A)*det(B)
-Inverzní matice
-Ortonormalita

(kupodivu jsem si nevšim, že by někdo dostal Steinitze :shock: )

Všem co jdou na poslední termín: "něchť vás provází síla".
Odpovědět

Zpět na „MAI057 Lineární algebra I“