12. 1. 2009, Fialův předtermín

Základy lineární algebry (vektorové prostory, lineární zobrazení, řešení soustav lineárních rovnic, matice).
Uživatelský avatar
lukax
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 1. 2009 11:32
Typ studia: Informatika Bc.

12. 1. 2009, Fialův předtermín

Příspěvek od lukax »

1. Definice báze a rozprávky kolem ní (bez důkazů)
2. Důkaz, že počet pivotů matice se zachovává elementárními úpravami matice
3. Zjistěte, jestli platí:
a) a^2 + b^2 = 0 na tělese implikuje a = b = 0?
b) Platí pro matici s nulami pod hlavní diagonálou, že se sloupcový prostor rovná řádkovému?
c) Platí, že pro izomorfní zobrazení f: V -> W, kde X je báze V, že obraz X je lineárně nezávislý?
4. Najdi matici zobrazení, která zobrazí zadané tři vzory na zadané tři obrazy, zjisti, jestli je takové zobrazení izomorfní. (v Z_5^3)
5. Máme vektorový prostor mnohočlenů nejvýše stupně tři. Vezměme polynomy p, pro které platí p(0) = p(1) = 0. Tvoří podprostor? Jaká je jeho dimenze a nějaká báze?
6. Byly zadané tři vektory a měla se zjistit mohutnost jejich lineárního obalu. (v Z_7^4)
marion
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 69
Registrován: 4. 10. 2008 11:05
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: 12. 1. 2009, Fialův předtermín

Příspěvek od marion »

Tak co, jak se vám to povedlo? Vzal si taky někdo zbaběle troječku jak já? :oops:
Srlok

Re: 12. 1. 2009, Fialův předtermín

Příspěvek od Srlok »

Jop, ja ji beru taky. Jak jsem se ptal kamosu z vyssich rocniku, na MFF nahanej jednicky jenom blazni, zkousky maji hodnotu typu boolean, ne integer.
Uživatelský avatar
lukax
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 1. 2009 11:32
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 12. 1. 2009, Fialův předtermín

Příspěvek od lukax »

Ono asi dost záleží, jací jsou ti kámoši z vyšších ročníků. Dokážu si představit, že ti, kterým tví kamarádi říkají blázni, nazývají tvé kamarády (a pomalu i nás...) flákači nebo snad i hlupáky. :-)

Pravdou asi bude, že na tom, jak to dělají ostatní vůbec nezáleží. Prostě je fajn zkoušku udělat a hodně fajn mít z ní dobrou známku.
gufy

Re: 12. 1. 2009, Fialův předtermín

Příspěvek od gufy »

Nejsem z těch, co by dostávali za jedna. Na druhou stranu, pokud člověk funguje s tím, že dal = za tři, tak pak můžeš zjistit, že ti ten předmět nic moc nedal.

gufy
marion
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 69
Registrován: 4. 10. 2008 11:05
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: 12. 1. 2009, Fialův předtermín

Příspěvek od marion »

gufy píše: Na druhou stranu, pokud člověk funguje s tím, že dal = za tři, tak pak můžeš zjistit, že ti ten předmět nic moc nedal.
[/i]
Souhlas. Nicmene zohlednuji to, ze jsem na nove skole a prave se chysta prvni zkouskove. Nevim co mam ocekavat. Za rok budu mit jasno, ted vsazim na jistotu.
Safronus
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 29. 10. 2008 11:36
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 12. 1. 2009, Fialův předtermín

Příspěvek od Safronus »

Já kdybych měl dostat trojku z předtermínu, tak ji beru všemi deseti, o zkoušku méně a navíc se nikdo nebude ptát, jestli jsem měl trojku nebo jedničku ...
Medved
Admin(ka) level I
Příspěvky: 168
Registrován: 30. 5. 2006 21:18

Re: 12. 1. 2009, Fialův předtermín

Příspěvek od Medved »

Safronus píše: navíc se nikdo nebude ptát, jestli jsem měl trojku nebo jedničku ...
To jsem si taky v prvaku myslel, ale neni to tak uplne pravda. Presne takhle jsem sel v prvaku po trojkach a ted toho lituju. Budou se te na to ptat v moha pripadech
- az budes chtit jet na Erasmus
- az budes zadat o kolej na pristi rok
- az se bude pocitat stipendium
- kdyz budes chtit jit nekam jinam na vysku, at uz do zahranici, nebo treba na magistersky obor v ramci CR
- casto se ptaji na prumer i pri pohovoru v praci, prip. se neptaji, ale kdyz reknes u pohovoru, mel jsem prumer 1.3 treba tak to je urcite bonus
- az se neco pokafra a budes zadat o uznani toho predmetu pozdeji (treba te vyhodi, onemocnis, nebo si vzpomenes, ze chces prestoupit na jiny obor)
- az se bude bojovat o dobre tema z bakalarky/diplomky
- etc...
Odpovědět

Zpět na „MAI057 Lineární algebra I“