31.1.2008, zkouska Kucera

Základy lineární algebry (vektorové prostory, lineární zobrazení, řešení soustav lineárních rovnic, matice).
Uživatelský avatar
tikiri
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 37
Registrován: 17. 1. 2008 10:06
Typ studia: Informatika Bc.

31.1.2008, zkouska Kucera

Příspěvek od tikiri »

Takze vcera jsem byla na zkousce z lingebry u Kucery a asi takhle - sednete si vsude mozne po tride a Kucera vas obejde a zcela namatko kazdemu prideli nejake zadani. (Skoro bych se i vsadila, ze si v dusledku na konci nemuze pamatovat, komu co dal.) Klasicky padalo hodnekrat toto:
--------------------------------------------------------
Steinitzova veta
Choleskeho rozklad
Odstupnovany tvar matice
Gaussova eliminacni metoda
Velikost 2 bazi
Definice telesa

... (vic jsem neslysela)
--------------------------------------------------------
Kdyz mate napsano, prihlasite se a jdete ke Kucerovi dopredu. Kucera se temer vubec nediva do tridy, pri zkouseni sedi v prvni lavici a zady ke tride, takze poskytuje docela dost prilezitosti k ledascemu. :twisted: :roll:
Ja jsem mela odstupnovany tvar matice, gausse a velikost 2 bazi. Vsechno jsem mela, ale na me Kucera moc v pohode nebyl. Na to, co mi zadal, se sotva podival a zkousel me asi hodinu, pricemz se ptal na determinanty, chtel vedet jakousi mnozinu vsech reseni rovnice Ax=b nebo jakou dimenzi ma matice typu nxn s hodnoti h<n pri predpisu Ax=0... A kdyz jsem mu odpovedela, tak se ptal dal a dal a treba na tu velikost 2 bazi se ani nepodival. Na konci mi oznamil, ze kdyz mu na posledni otazku odpovim dobre, tak mi da jednicku, jinak mam dvojku. Z cehoz zcela evidentne vyplyva, ze mi tu jednicku dat nechtel. Jini lide tam byli treba jen 2 minuty a sli hned i s jednickou.
Nakonec ale pravda a laska zvitezily nad lzi a nenavisti a spravedlnosti bylo ucineno zadost. :) :lol:

Preji hodne stesti! :wink:
Here's a llama, there's a llama, and another little llama, fuzzy llama, funny llama, llama, llama, DUCK. :)
Odpovědět

Zpět na „MAI057 Lineární algebra I“