31.1. Kučera

Základy lineární algebry (vektorové prostory, lineární zobrazení, řešení soustav lineárních rovnic, matice).
in5inity
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 39
Registrován: 12. 1. 2008 10:40
Typ studia: Informatika Bc.

31.1. Kučera

Příspěvek od in5inity »

Dnes jsem byl na zkoušce u Kučery, byl v pohodě.

Dostal jsem otázky:
odstupňovaný tvar matice a dokázat proč všechny báze nějakého prostoru mají stejnou velikost.

Zdar a sílu! Howgh
DarkAngeL
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 28. 10. 2007 17:53
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: 31.1. Kučera

Příspěvek od DarkAngeL »

To jsi měl docela dobrý. Mně bylo jedno, co mi dá, pokud to nebude cauchy-schwarzova nerovnost, o který jsem jediný neměl ani šajnu (míněno o jejím důkazu). No a světe div se, Kučera ke mně přijde a švác...

Tak jsem si tam 2 hodiny bezradně hrál s písmenkama a znakama <>^ˇ a nakonec mi to zničehonic zázračně vyšlo přes pythagorovu větu :shock:
Od nynějška budu asi do smrti uctívat pravoúhlý trojúhelníky :mrgreen:
Uživatelský avatar
the21st
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 38
Registrován: 23. 1. 2008 13:42
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: 31.1. Kučera

Příspěvek od the21st »

Ja som takisto dostal Cauchy-Schwarza + definiciu telesa, ale nejak sa to dalo zvladnut. Este sa ma opytal na znamienka permutacie a jej inverzie.
Fufu

Re: 31.1. Kučera

Příspěvek od Fufu »

Já jsem dostal Steinitze s důkazem, definici determinantu, determinant trojúhelníkové matice, znaménko permutace...
Jinak padnul tam taky Cholesky, rozměr vektorového prostoru řešení soustavy rovnic v matici o N sloupcích a hodnosti H, ještě jsem tam zaslechl elementární operace nad determinanty matice, součin determinantů, jak udělat jednou elementární úpravou z jedné matice druhou tak, aby když ta první měla determinant A, aby ta druhá měla B...
Takže v podstatě asi tak půlku těch Rohnových skript 8)
Uživatelský avatar
tikiri
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 37
Registrován: 17. 1. 2008 10:06
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 31.1. Kučera

Příspěvek od tikiri »

in5inity píše:Dnes jsem byl na zkoušce u Kučery, byl v pohodě.

Dostal jsem otázky:
odstupňovaný tvar matice a dokázat proč všechny báze nějakého prostoru mají stejnou velikost.

Zdar a sílu! Howgh
Ja jsem dostala uplne stejne otazky a zajimalo by me, jestli Te Kucera dusil, jestli se ptal na nejake dalsi veci? Me totiz zkousel asi hodinu, pricemz na tohle, co jsem vsechno mela, se temer ani nepodival a ptal se na determinanty a dalsi veci okolo a porad vic do hloubky a tak... :evil:
Here's a llama, there's a llama, and another little llama, fuzzy llama, funny llama, llama, llama, DUCK. :)
DarkAngeL
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 28. 10. 2007 17:53
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: 31.1. Kučera

Příspěvek od DarkAngeL »

Všech se Kučera ptal na věci okolo, ale co jsem viděl, tak hodinu ho nedusil ani náhodou. Pokud si dobře vzpomínám, byl zkoušenej přibližně stejnou dobu co všichni ostatní, kteří měli zadání na papíře dobře (možná o pár minut díl).
Každopádně hodina je podivně moc - nechápu proč by někoho zkoušel tak dlouho - leda, že by byl na hranici trojky a čtyřky, což očividně tvůj případ nebyl...
Uživatelský avatar
tikiri
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 37
Registrován: 17. 1. 2008 10:06
Typ studia: Informatika Bc.

Re: 31.1. Kučera

Příspěvek od tikiri »

Takhle me trapit... :cry:
Here's a llama, there's a llama, and another little llama, fuzzy llama, funny llama, llama, llama, DUCK. :)
Odpovědět

Zpět na „MAI057 Lineární algebra I“