zkouska 23.1 Kolman

Základy lineární algebry (vektorové prostory, lineární zobrazení, řešení soustav lineárních rovnic, matice).
vidlak
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 10. 1. 2008 23:19
Typ studia: Informatika Bc.

zkouska 23.1 Kolman

Příspěvek od vidlak »

Hned na zacatku nam pan Kolman dokazal, ze je take clovekem a zasel do spatne mistnosti (takze se to nestava jenom me :) ). Cela zkouska pak probehla v tichem rezimu, takze sem neslysel zadnou otazku od ostatnich. Ja sem dostal:

1) Isomorfismus vektorovych prostoru + priklad lin. zobrazeni a rict zda jde o izomorfisums a proc
2) Cauchy-Schwartzova nerovnost s dukazem (muj dukaz byl pekny, nicmene dokazoval opak :D )
Po tomhle vykonu jsem dostal na vyber bud dvojku, dalsi tezkou otazku a nebo prijit priste a tento termin se nebude zapocitavat (neboli zadna 5 do prumeru)
Nechtel sem riskovat tezkou otazku (portoze sem se ucil jen pul dne) a navic 2 je pekna znamka. Takze to MAM!!

Celkove je Kolman u zkousky velmi prijemny clovek (a verim, ze nejen u zkousky (a to neni podlezani, protoze uz mam po zkoussce)), nemusite se ho bat.
tik

Re: zkouska 23.1 Kolman

Příspěvek od tik »

Kolman po mně chtěl definovat součin matic,
ještě mi nadefinoval, co je permutační matice P - měl jsem dokázat, že P inverzní = P transponovaná.
Potom mi dal Cauchyho-Schwarzovu nerovnost s důkazem.
Napsal jsem to všechno, tak mně dal jedničku.


Celkove je Kolman u zkousky velmi prijemny clovek...
Taky mám ten pocit.
Návštěvník

Re: zkouska 23.1 Kolman

Příspěvek od Návštěvník »

ja mel LN, urcit zda jsou urcite 3 vektory LZ/LN v Z3 a pro jake p jsou LZ/LN v Zp.
Pak to ze dimenze radkoveho prostoru = dimenzi sloupcoveho s dukazem
a nakonec linearni zobrazeni
tik píše:
Celkove je Kolman u zkousky velmi prijemny clovek...
Taky mám ten pocit.
a ja taky :)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: zkouska 23.1 Kolman

Příspěvek od Him »

vidlak píše:Hned na zacatku nam pan Kolman dokazal, ze je take clovekem a zasel do spatne mistnosti (takze se to nestava jenom me :) ). Cela zkouska pak probehla v tichem rezimu, takze sem neslysel zadnou otazku od ostatnich. Ja sem dostal:

1) Isomorfismus vektorovych prostoru + priklad lin. zobrazeni a rict zda jde o izomorfisums a proc
2) Cauchy-Schwartzova nerovnost s dukazem (muj dukaz byl pekny, nicmene dokazoval opak :D )
Po tomhle vykonu jsem dostal na vyber bud dvojku, dalsi tezkou otazku a nebo prijit priste a tento termin se nebude zapocitavat (neboli zadna 5 do prumeru)
Nechtel sem riskovat tezkou otazku (portoze sem se ucil jen pul dne) a navic 2 je pekna znamka. Takze to MAM!!

Celkove je Kolman u zkousky velmi prijemny clovek (a verim, ze nejen u zkousky (a to neni podlezani, protoze uz mam po zkoussce)), nemusite se ho bat.
Nicméně ty asi nejsi prvák, že? Podle loginu do SISu
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Odpovědět

Zpět na „MAI057 Lineární algebra I“