Kucera 17.1.

Základy lineární algebry (vektorové prostory, lineární zobrazení, řešení soustav lineárních rovnic, matice).
charlie

Kucera 17.1.

Příspěvek od charlie »

Ahoj,

dneska jsem byl u Kucery a vypada to takhle:

dostanes 2 otazky, jedna byva z 1. poloviny (a ta 2. z druhe, ze?) toho seznamu, co ma na webovkach (tam kde je prevod na Rohna) a pak te necha.

Ja jsem osobne mel:

1) Dokazte, ze det(A)=det(AT).
2) Ukazte, proc je nasobeni matic asociativni.

1. jsem nevedel a dvojku jsem dal, tak mam za 3 a jsem rad :) Co jsem slysel okolo, hodne tam litaly determinanty, Cholesky a Steinitzova veta o vymene.
Uživatelský avatar
Armi
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 17. 1. 2008 12:00
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Kucera 17.1.

Příspěvek od Armi »

Nuz ja som tiez patrila k tym prvym odvazlivcom, ktori boli dnes u Ludka na skuske, takze: Ludek bol celkom v pohode, rotovalo tam asi 15 otazok, kazdy dostal dve. Ja som mala:
- znamienko zlozenych dvoch permutacii (WTF?)
- ortogonalizacia matice (WTF??!)
Proste obidve z toho, co sme brali navyse z druheho semestru, v tej ortogonalizacii chcel Gram-Smidtov ortogonalizacny proces, tipla som si nastastie spravne :), tak nakoniec za tri :D
Dalsie otazky, co viem, boli:
- Gaussova eliminacia
- odstupnovany tvar matice
- definicia linearneho zobrazenia
- Steinitzova veta
- Choleskeho rozklad
Jeden typek to vzdal hned, ako dostal zadanie... Tot vsetko odo mna, vela zdaru prajem :)
Šlupka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 39
Registrován: 7. 11. 2007 22:12
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kucera 17.1.

Příspěvek od Šlupka »

Já jsem dostal:
- důkaz det(ab) = det(a)det(b)
- definice tělesa

A když jsem mu ukázal ty papíry kde jsem to měl, tak viděl, že žádný problém, tak se mě zeptal na vztah mezi det(a) a det(a transp.) - bez důkazu, a pro jaký p je Zp těleso...
Azazel
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 1
Registrován: 20. 12. 2007 13:29
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kucera 17.1.

Příspěvek od Azazel »

to ja to zabalil hned.. skripta sem si precet do 3/4.. otazky mel z konce.. jako vzdy.. tak sem sel na pivo.. je to lehci nez sem si myslel a kdybych mel jine, jakekoliv jine, zadani, tak jdu taky vesele s trojkou.. Gratuluji vsem, co to prestaly ve zdravi
Uživatelský avatar
Donarus
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 30. 9. 2007 12:40
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Kucera 17.1.

Příspěvek od Donarus »

mel jsem definici telesa a DET(AB) = DET(A)DET(B) stejne jako Milos

teleso jsem mel v poradku jen na to kouknul

ten dukaz tech determinantu jsem vubec nevedel, sice jsem mu ho dokazal nejakym prazvlastnim zpusobem z trojuhelnikovejch matic, ale bylo tam par nedostatku ... ...

no kdybych mu to dokazal vysvetlit lepe, tak mi da za dva, ale takhle rikal ze mi da jeste doplnujici otazku nebo trojku.. vzal jsem si trojku .. :D jeste by mi dal cholskeho nebo ortogonalizaci a skoncil bych mnohem hure ... nenene za to by mi to nestalo :D takze za 3
Odpovědět

Zpět na „MAI057 Lineární algebra I“