Zkouška + materiály

Výběrová přednáška pro všechny, které fyzika alespoň někdy alespoň trochu bavila - a snad i pro ty, které nebavila. Cílem bude ukázat si na vybraných tématech nejen kousky toho, co díky fyzice o světě víme, ale také jak resp. odkud to víme, proč je to zajímavé a k čemu je to dobré. Nepůjde jen o "fyziku s křídou a tabulí"; tam, kde to bude možné, budeme svět kolem nás zkoumat i pomocí jednoduchých experimentů.

Zkouška + materiály

Příspěvekod Jirka » 11. 12. 2006 20:25

Ahoj,

byl jsem na pár přednáškách, ale nejak jsem se nedozvěděl, co se bude dít na zkoušce. Nemáte někdo nějaké podrobnější informace případně odkaz na materiály? Dík za info
Jirka
Matfyz(ák|ačka) level I

Příspěvekod WOW » 12. 12. 2006 21:13

Zdravim!

no ja jsem na tom podobne, navstivil sem par prednasek, ale o zkousce ani muk ...

nevite nekdo pls nejake podrobnejsi info o zkousce? Nerikejte, ze tam nikdo nechodi 8)
WOW
Matfyz(ák|ačka) level I

Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvekod qk » 13. 12. 2006 11:27

no co rikal na posledni prednasce (bez zaruky, dost z ni sem prospal) tak si na zkousku mame pripravit nejaky tema souvisejici s probiranym okruhem a dokazat mu ze tomu opravdu rozumite, ale opravud bez jakekoliv zaruky.
Don't worry, be dead
qk
Matfyz(ák|ačka) level III

Login do SIS: reidj4am

Re: Zkouška + materiály

Příspěvekod devra » 5. 1. 2007 14:22

co som ja bola na poslednej prednaske, rikal ze si pripravime jedno tema, nemusi byt ani z toho co sme probirali (avsak ma sa tykat fyziky). pak sa na nejake veci k danemu tematu povyptava, trochu sa v tom porype ci clovek aspon trochu rozumi. potom sa podla jeho slov "rozideme s jednickou v indexe" a co uz dnes par ludi slo co poznam, mali za 1 vsetci.
devra
Matfyz(ák|ačka) level I

Komedie

Příspěvekod HB » 7. 1. 2007 14:16

Co jsem byl na zkoušce já, tak mohu říci, že je to fakt nehorázná komedie. Měl jsem vybranou optiku, během 5 minut jsem mluvil o její historii. Řekl: "To stačí to umíte, jestli chcete jedničku odvoďte mi nějaký vzorec z optiky." Odpověděl jsem, že nevím, dostal jsem za 2. Nepředvedl jsem nic, je to pohoda! Jde mu jenom o to, aby se k fyzice dostali lidi, kteří by o ni jinak nezavadili. Když vidí, že jste nakoukli, tak vám to dá.
5. 1. sice vyhodil tři lidi, ale podle jeho slov: "Bylo vidět, že chtějí jedna a já jim nechtěl dát za dvě."
HB

Příspěvekod hippies » 14. 1. 2007 02:53

Souhlas no, ja byl v patek, ... od každého chce něco slyšet a když mu řekneš co jsi chtěl, tak ti dá něco spočítat, .. je rozumné vybrat si takové téma, které má jednoduché výpočty, .. já měl gravitaci a dal mi spočítat jak dlouhý by na zemi musel být den aby lidé na rovníku odlétali:D .. kolega měl kulový blesk a když mu dal spočítat energii v něm, pokud je to litr plazmatu o teplotě 2000°C a o hustotě vzduchu, protože se vznáší, .. no nechtěl bych.. ale jinak jo, přátelská atmosféra, posezení s čajem a pohodička
hippies
Admin(ka) level I

Login do SIS: procj4am

Zapisky

Příspěvekod migues » 24. 1. 2007 13:24

Ahojte, nemohol by sa niekto zlutovat a pozicat mi na chvilu (30min.) svoje poznamky (okopirujem, event. naskenujem a vyvesim na Web ak to dotycny/a povoli)... Bol sa na niektorych prednaskach, ale niektore mi chybaju a rad by som sa pozrel na tie zvysne...

Dakujem, M
migues

Re: Zapisky

Příspěvekod hippies » 24. 1. 2007 13:26

migues píše:Ahojte, nemohol by sa niekto zlutovat a pozicat mi na chvilu (30min.) svoje poznamky (okopirujem, event. naskenujem a vyvesim na Web ak to dotycny/a povoli)... Bol sa na niektorych prednaskach, ale niektore mi chybaju a rad by som sa pozrel na tie zvysne...

Dakujem, M

někde jsem už potkal jedny vyhotovené... letošní (ale nevim kde, hledej na studnicích - stará/nová, jiný vlákna, fear..)
hippies
Admin(ka) level I

Nasli...

Příspěvekod migues » 24. 1. 2007 15:45

No kedze mi zabralo chvilu casu najst to pre istotu davam link i sem...

http://www.sesity.wz.cz/sesity/2rocnik/ ... fyzika.pdf

BTW, celkom pekne slidy su na
http://download.matfyz.info/fyzika/

Kazdopadne Thx2Hippies.
migues

Re: Nasli...

Příspěvekod hippies » 24. 1. 2007 17:19

migues píše:No kedze mi zabralo chvilu casu najst to pre istotu davam link i sem...

http://www.sesity.wz.cz/sesity/2rocnik/ ... fyzika.pdf

BTW, celkom pekne slidy su na
http://download.matfyz.info/fyzika/

Kazdopadne Thx2Hippies.

Hmm.. myslel jsem sice jiné poznámky,ale teď je taky nemůžu najít, .. :?
hippies
Admin(ka) level I

Příspěvekod Lada » 31. 1. 2007 10:41

Ahoj, nevite nahodou nekdo jestli mame prijit vsichni na zkousku uz od 8:30 (cas v SISu) - prijde mi to jako blbost pokud nas chce zkouset ustne. Nebo jestli mame chodit v prubehu dne (pripadne kdy...:)
Hail to you, champion:o)
Lada
Donátor
Donátor

Příspěvekod Lada » 31. 1. 2007 21:56

hippies píše:
migues píše:Ahojte, nemohol by sa niekto zlutovat a pozicat mi na chvilu (30min.) svoje poznamky
Dakujem, M

někde jsem už potkal jedny vyhotovené... letošní (ale nevim kde, hledej na studnicích - stará/nová, jiný vlákna, fear..)

v klubovne uz se jedny mihly

http://forum.matfyz.info/viewtopic.php?t=2240
Hail to you, champion:o)
Lada
Donátor
Donátor

Příspěvekod hippies » 1. 2. 2007 02:22

Lada píše:
hippies píše:
migues píše:Ahojte, nemohol by sa niekto zlutovat a pozicat mi na chvilu (30min.) svoje poznamky
Dakujem, M

v klubovne uz se jedny mihly

http://forum.matfyz.info/viewtopic.php?t=2240

No a ode dneška jsou i ve studnici;)
hippies
Admin(ka) level I

Zpět na OFY016 Fyzika pro nefyziky I - Svět kolem nás