Predtermin

Základní přehled o problematice ochrany informací. Diskutovány budou možné zdroje ohrožení, metody ochrany proti těmto nebezpečím, způsob návrhu globální bezpečnostní strategie.
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Predtermin

Příspěvek od Him »

Je opravdu toto pondeli predtermin z OI? Nenasel jsem o tom nikde v SISu ani zminku (nastenka, prihlasovani,..)

Díky za informace
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
vrtulex
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 2. 2008 22:41
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Predtermin

Příspěvek od vrtulex »

Ahoj,

Beneš to na stredeční přednášce tvrdil. Že to bude v pondělí v pět hodin večer... ale zatím se neví kde. Prý to někdy vloží do SISu (asi až bude vědět, kde to bude).
Medved
Admin(ka) level I
Příspěvky: 168
Registrován: 30. 5. 2006 21:18

Re: Predtermin

Příspěvek od Medved »

Tomuhle fakt nerozumim.

Vypsat zkousku nekdy v nedeli, na pondeli jeste tak, ze kapacita absolutne nedostacuje. Krom toho, ze to neprijemne uprednostnuje ty, co zrovna byli na prednasce, kde se to rikalo (to bych jeste pochopil), tak mi veskere ostatni veci prijdou dost nespravedlive. Ale OK, je to predtermin a doufam, ze ve zkouskovem to bude vypadat jinak (ne, jak v lete, kdy p. Benes vypsat terminy v pulce cervna).

Skoda, ze jsem nemel celej vikend cas sedet u PC a klikat na refresh v SISu.
Uživatelský avatar
Donarus
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 30. 9. 2007 12:40
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Predtermin

Příspěvek od Donarus »

tak ja se o predterminu dozvedel dnska ve dve ... myslim, ze chvili po ctvrte odpoledni tam byl termin (cca 16:20) a jeste pred patou hodinou byl uz zaplnen vsemi dvanacti lidmi.... nelenil jsem a hned jsem si dal sledovat uvolneni terminu.. kdyz mi vsak asi behem 10 vterin, co byl e-mail vygenerovan a dorucen na gmail dosla i zprava o uvolneni na mobil a ja se behem dalsich deseti vterin snazil na termin prihlasit, jake bylo me prekvapeni, kdyz uz to nekdo stihnul driv :D

Nastesti pan Benes nezavahal a s vidinou vysoke navstevnosti vypsal dalsi 4 volna mista.... to uz jsem stihnul...

nejvetsi lol byl, kdyz sjem se ve 23.50 rozhodnul, ze na to kaslu, ze se mi nechce se to ucit, ze to zrusim, tak se mi vyblila baterka v NB v posteli a nez jsem nasel zdroj, tak bylo po dvanacte :D - takze jsem zapsanej. Trochu jsem se na to kouknul, jeste spoleham na zitrek a uvidime, co se da delat. Pokud se podari, aspon to budu mit zasebou a pokud ne, aspon toho budu uz pulku umet... :D

Jdu spat, rano mam test z VpL tak drzte palce :D



modrou noc :)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Predtermin

Příspěvek od Him »

Medved: Staci kdyz alespon znas nekoho, kdo tam chodi :-) refresh nepotrebujes, "staci" kdyz sedis cely vikend a cekas na mail o vyhlaseni terminu :o)
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Dve jelita

Re: Predtermin

Příspěvek od Dve jelita »

No nedali sme to... Asi jsme jen 2 jelita z 16, ktery ke kazdy otazce napsali neco jinyho. A blbe.
2 skupiny - 1 skupina common criteria a zivotni cyklus testu 2 skupina ochrana perimetru (ne site) a ocekavana ztrata
16 lidi narval do mistnosti pro 6..
no, bylo to jelitozni,
---
jelit jelitovic
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Predtermin

Příspěvek od Him »

Tak to mam za sebou.. byla to lehka zkouska, za vikend se to lze naucit na 1.

Trochu k priloze: Nevyhovoval mi styl slajdu, tak jsem je lehce naformatoval, aby se to dalo aspon trochu cist; neni to moc prace, ale treba se to nekomu bude hodit...
Přílohy
handouty-pro-rok-2008.rar
Handouty-pro-rok 2008 - trochu naformatovane + par poznamek
(486.68 KiB) Staženo 1275 x
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
vrtulex
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 2. 2008 22:41
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Predtermin

Příspěvek od vrtulex »

Medved: Ano, vypisovat zkoušku pouze den předem nebylo asi nejvhodnější. Kdybych spoléhal na mail, tak bych to asi nestihl (těch prvních 12 míst), protože mail mi přišel, až když bylo plno.
Aby se mi tyhle situace nestávaly, zařizuju si na ně hlídání...

Jinak zkouška v pohodě... největší problém byl roztáhnout větu "Je to metanorma" (u Common Criteria) na papír formátu A4...
Medved
Admin(ka) level I
Příspěvky: 168
Registrován: 30. 5. 2006 21:18

Re: Predtermin

Příspěvek od Medved »

Nezminoval se pan Benes o nejakych dalsich predterminech? Pripadne o tom, kdy je vypise do SISu? Jak je videt, tak o predterminy zajem je, nevim proc mezi prednasejicimi to tak pokulhava :(

A tem kasparum, co tam sli jenom proto, aby si to zkusili, bych natahnul a uz bych je na zadnej predtermin nepustil. Prece predtermin by mel byt pro lidi, kteri jsou si jisti, ze to umi. Pro ty ostatni je zkouskove, v kterem maji cas se to naucit. No nic.

Vrtulex: To hlidani nechapu, jak myslis? To jako nekdo sedel za tebe u Sisu a mackal F5? Nebo je nejaka funkce, co jsem prehlidl?
vrtulex
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 2. 2008 22:41
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Predtermin

Příspěvek od vrtulex »

Medved:
O dalších předtermínech nevím, odcházel jsem asi po hodině a čtvrt, nebo tak nějak myslím.

Hlídání - no to ne... ale když prostě víme, že ten druhý se u stroje v určitou dobu nacházet nebude, tak se prostě domluvíme, že se občas na ten SIS podívá a kdyby se něco dělo, tak dá vědět. Krom toho, pokud chodí zprávy o novém emailu na mobil, tak je to ještě jednodušší.... po nikom jsem nikdy nežádal, aby za mě seděl u SISu a tloukl do F5, stačí, aby se občas mrknul...
vrtulex
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 2. 2008 22:41
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Predtermin

Příspěvek od vrtulex »

Kaspari (málem jsem napsal kapsari :-) ):
No jo no, předtermíny bývají většinou (aspoň se to předpokládá, řekl bych) lehčí než normální zkoušky. A Ochrana Informace není nijak těžký předmět, stačí se jen podívat na pár faktů a dost se toho dá vymyslet. Takže proč to nezkusit... koneckonců já to taky trochu zkoušel (nejvíc jsem se toho naučil tak tři až hodinu před začátkem zkoušky), ale vyšlo za jedna, takže všechno dobré...
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Predtermin

Příspěvek od hippies »

Medved píše: Vrtulex: To hlidani nechapu, jak myslis? To jako nekdo sedel za tebe u Sisu a mackal F5? Nebo je nejaka funkce, co jsem prehlidl?
Ta funkce není, ale matfyzák je tvor vynalézavý a tak si ji udělá sám :lol:
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Predtermin

Příspěvek od QZuzka »

Měla jsem dojem, že vyhlášení v neděli večer částečně mělo přispět k tomu, aby se tam nehlásili ti, kdo to vůbec neuměli... (ale dalo se to docela naučit za pondělí:) )

K přihlašování - je tam upozornění na mail, což dost pomohlo.. A pak už je to o štěstí..
Medved
Admin(ka) level I
Příspěvky: 168
Registrován: 30. 5. 2006 21:18

Re: Predtermin

Příspěvek od Medved »

No ja jsem napsal Benesovi email, ale bez reakce. Nevim, proc jsou s tema predterminama takovy problemy. Pritom ja bych si dal rad 2 v prosinci, 2 zacatkem ledna a mel o zkouskovem klid a treba i moznost si na mesic vyjet nekam vycistit hlavu. Ale to je asi jen utopie.
vrtulex
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 45
Registrován: 20. 2. 2008 22:41
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Predtermin

Příspěvek od vrtulex »

Medved: Já jsem Benešovi někdy v půlce semestru psal maila a odpověděl mi až za týden, nebo za dva, takže na to se bohužel nedá spoléhat. Měl jsi prostě přijít a risknout to... mám dojem, že tam stejně dva přišli a nebyli přitom v SISu... (ale to se tu možná už psalo).
Odpovědět

Zpět na „SWI089 Ochrana informace I“