16.1. skuska

Základní přehled o problematice ochrany informací. Diskutovány budou možné zdroje ohrožení, metody ochrany proti těmto nebezpečím, způsob návrhu globální bezpečnostní strategie.
Uživatelský avatar
jaruch
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 376
Registrován: 5. 2. 2005 14:06
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

16.1. skuska

Příspěvek od jaruch »

Dnes nas cakali same prekvapenia... tym prvym bol Lukes, ktory prisiel zaskocit za Benesa, ktory prisiel asi po pol hodke, tym druhym (a o poznanie menej milym) bola pisomka...
Ak si niekto myslel, ze toto bude predmet na vylepsenie priemeru, tak sa seredne milil, asi jedneho ci dvoch vyrazil, co viem, tak bola jedna jednotka, a potom dvojky a myslim ze hlavne trojky.
Pisomka bola dost strasna, 20 otazok, odpovede a,...,e, za chybu sa rata kazde zle zaskrtnute aj nezaskrtnute policko., jednotka je <7% chyb, dvojka <15%, trojka <27%.
Hlavny problem je asi pochopit, co sa v otazke vlastne chce, a potom samozrejme zaskrtat tie spravne policka :? , dava ja veci, co nema v "handoutoch prednasky", take tie srandy, co kreslil po tabuli a nikto si ich nepisal...
Z otazok tam bol Bell-PaLuda model (zasktrtnut, co v nom plati), redo-log databaze, nejake firewallove porovnanie (tomu som nerozumel ani slovo), orange book, staticke metody, co vyuziva DB z OS... etc... celkovo sa to blbo popisuje.
Za 14 chyb bola uz dvojka, 15-16 skusal ustne, pozrel do pisomky a kde ste mali najviac chyb, to vam dal...
Pri ustnom je Benes super, skor chce dat lepsiu znamku, necha vas rozmyslat, aj pomoze... ked sa skusalo ustne, tak muselo byt fakt v pohode... takto je ta pisomka dost drsna...
Shit shit, who the fuck is shooting us?
I've got a universe to master...
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 16.1. skuska

Příspěvek od Necroman »

jaruch píše:celkovo sa to blbo popisuje...
ale take celkom dobre opisuje ;-) . Kdo si pockal az ke konci s odevzdanim, ten to mohl vse v pohode opsat, bohuzel, ja spolehal na sve znalosti a dopadlo to za tri po pul hodine dozkouseni.
jaruch píše:15-16 skusal ustne, pozrel do pisomky a kde ste mali najviac chyb, to vam dal... Pri ustnom je Benes super, skor chce dat lepsiu znamku, necha vas rozmyslat, aj pomoze... ked sa skusalo ustne, tak muselo byt fakt v pohode... takto je ta pisomka dost drsna...
Neni to uplne pravda, ostatni sice dostavaly povetsinou pohodove otazky, ale me zkousel z rozdilu aplikacnich a paketovych firewallu a zachazel az do takovych podrobnosti, ktere se berou zrejme az na prednasce TCP/IP... odpoved se mu nelibila, tak se me zeptal na normy EAL, o te jsem vedel take velmi malo, nakonec tedy za 16 bodu za tri diky (ne)stastne otazce cislo 13, kde jsem kvuli nepochopeni zadani nasbiral 5 chyb :roll: .
Preji vsem hodne stesti v dalsich kolech!
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Kyril77

Příspěvek od Kyril77 »

Bylo 20 otázek, u každé pět odpovědí. 0 - 5 správně, ale odpovědi se hodnotily zvlášť, takže jakoby to bylo 100 nezávislých otázek ano/ne.

K těm firewallum... ptal se, co má proxy navíc oproti paketovému filtru a jak se dá použít apod.

Jinak já mám naopak dojem, že slidy + prezence docela stačí, ale záleží, co od zkoušky očekáváte. Ja jsem spokojený se trojkou, slidy jsem přečetl jedenkrát, trvalo mi to asi 4 hodiny.
Mimochodem, je na naší škole nějaký důvod, pídit se po zlepšení studijního průměru?
Uživatelský avatar
Eubie
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 295
Registrován: 8. 10. 2005 15:35
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eubie »

Jo je, zaprvé je to prestiž na kterou můžeš balit všechny holky bez rozdílu oboru a vejšky....
A teď vážně. Jedinym důvodem, pokud ti to nenamasíruje ego, je studijní stýpko 12 tisíc ročně, který se vyplácí tušímže 25 nejlepším studentům z každýho studijního bloku, naposledy to byl LS 05, teďkon je to už celej druhák. Existujou i různý bonifikace za předměty zapsaný navíc atp., ale upřímně řečeno mam dojem, že stýpko dostanou od druháku vejš lidi, co MFF žijou, s průměrama pod 1,00 atp.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ja som na tom teste dnes bol tiez a bol teda dost zaujimavy. Mal som 13 xyb takze sa ma rovno spytal, ci mi staci dvojka a uz som bol na odxode s dvojeckou v indexu. Inak som xcel od Benesa zadania a velmi mi ix nexcel nexat ale nakoniec povedal, ze ix da na web takze ak si ix budete moct pozriet vsetci.
Uživatelský avatar
jaruch
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 376
Registrován: 5. 2. 2005 14:06
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaruch »

toto bude zas po case pohodova skuska, ked sa Benesovi prestane chciet vymyslat nove zadania a vsetky budu vysiet dakde na nete... my sme mali smolu, ze sme boli prvi...
Shit shit, who the fuck is shooting us?
I've got a universe to master...
Odpovědět

Zpět na „SWI089 Ochrana informace I“