[ZK] Kučera - 10.2.2009

Pokračování přednášky TIN060 Algoritmy a datové struktury I
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

[ZK] Kučera - 10.2.2009

Příspěvek od Him »

Dostal jsem binární sčítání a stačilo napsat kód algoritmu Carry look ahead, jak je popsán v textech k Algovision + napsal jsem tam:

o tvrzení 1 - nedokazovane tvrzeni o scitani bin. cisel s definici prenosovych bitu
o definici operace o - tj. skladani dvou bloku
o tvrzení 2 - operace o je asociativni (s důkazem, který je velice technický a jednoduchý)
o definici symbolu B_i,i a B_i,j
o tvrzení 3 - B_i_0 odpovídá c_i (důkaz je jen indukcí)
o tvrzení 4 - znění věty, která říká, že g_k-1,j odpovídá c_j (bez důkazu)
o tvrzení 5 - složitost algoritmu je O(n log n) ... a jen jsem podle algoritmu napsal, co jak dlouho trvá

a odcházel jsem spokojený, takže není třeba se učit tvrzení o K (kappa) a ta další tvrzení, která jsou docela kašel indexů..

hodně štěstí, které to ještě čeká
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Uživatelský avatar
Ellrohir
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 21. 12. 2007 13:29
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [ZK] Kučera - 10.2.2009

Příspěvek od Ellrohir »

já dostal FT a zase jako obvykle všechno zeslonil (vč. samotný definice FT), ale stejně mi furt dával další a další šance a nápovědy, že abych mu aspoň dokázal, že můžu udělat tu změnu dimenze - že se i-tý a i+n/2-tý řádek v podstatě rovnají...a furt mi všechno radil a napovídal, až došlo na samotný důkaz, že "w^i2k = w^(i2k + nk)"...a prej kdybych mu tohle dokázal, tak mi trojku dá...ale já samozřejmě nevěděl ani základní středoškolskou matematiku - to jest čemu se rovná a^r+s - a pak to už fakt ani u Kučery nejde... :roll:
Uživatelský avatar
mhb
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 50
Registrován: 3. 2. 2008 03:38
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Re: [ZK] Kučera - 10.2.2009

Příspěvek od mhb »

Já dostal také Fouriera, napsal co jsem uměl, pak jsem trochu musel popsat, jak by se to implementovalo, protože jsem napsal hlavně teoretické vzorečky z těch naskenovaných poznámek ze Studnice. Nicméně spokojenost :-)

Akorát jsem tam hodinu čekal, zatímco chudák přede mnou ani moc netušil, copak to vlastně ten tok je.
O

Re: [ZK] Kučera - 10.2.2009

Příspěvek od O »

Byl jsem tam skoro pět hodin (nekecám) a za ten čas mi Kučera pomohl detailně pochopit, jak ten Goldberg vlastně funguje :-)
Odpovědět

Zpět na „TIN061 Algoritmy a datové struktury II“