RSA, co delam spatne

Pokračování přednášky TIN060 Algoritmy a datové struktury I
Uživatelský avatar
Ellrohir
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 21. 12. 2007 13:29
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RSA, co delam spatne

Příspěvek od Ellrohir »

no nevim, ale pro n cifernej dělitel prostě nemůžeš zajistit n-1 cifernej zbytek...leda by ten dělitel byl přesně 1x10^n-1 (čili 100,1000 etc.), ale to asi v RSA těžko dostaneš...podle mě říct "vstup jsou n-1 ciferný bloky, ale zakódoval jsem je na n ciferný...takže až je budeš rozkódovávat, ber po n cifrách, ale výsledek interpretuj v n-1 cifrách (míněno doplněním nul zleva)", by mělo stačit...ani program by s tím podle mě neměl problém, když ho napíšeš takhle...
Uživatelský avatar
Donarus
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 30. 9. 2007 12:40
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: RSA, co delam spatne

Příspěvek od Donarus »

no ano program by problém neměl :/ no tak já nevim... jak jsem psal v mém přechozím příspěvku.. pokud by neplatilo to, co tu ted pises, pak bych bl v rozporu s modularni aritmetikou a to neni mozne, cili zatim vidim opravdu jedine reseni v tom, co pises.... neboj taky me to napadlo, ale prece jen jsem si myslel, jestli jeste nekde neni nejakej figl, kterej bych nevidel ... no... a asi neni .. :)
Uživatelský avatar
Donarus
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 30. 9. 2007 12:40
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: RSA, co delam spatne

Příspěvek od Donarus »

ale stejne me v tom pripade zarazi, proc ve vsech prikladech je stejny pocet cifer v coded i decoded stavu..
Uživatelský avatar
Ellrohir
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 21. 12. 2007 13:29
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RSA, co delam spatne

Příspěvek od Ellrohir »

no to nevím, ale v mém jednom materiálu se výslovně píše, že "zpráva se rozdělí na bloky menší než p*q"...příklad tam je 7*17=119 a zpráva 197, která se "rozdělí na 19 a 7"...je teda fakt že následně je to trochu "vošvindlovaný", protože kódování a dekódování ukážou jen pro tu 19 a s tou 7 nedělaj nic :roll:
Uživatelský avatar
Donarus
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 30. 9. 2007 12:40
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: RSA, co delam spatne

Příspěvek od Donarus »

njn chce to se zeptat nekoho, kdo ma s implementaci zkusenosti :D
Odpovědět

Zpět na „TIN061 Algoritmy a datové struktury II“