Zkouška 15. 1. 2008

Pokročilé vlastnosti jazyka C++, jejich použití pro objektové programování. Dědičnost, virtuální metody, Dynamická alokace. Šablony, generické programování, kompilační polymorfismus. Výjimky. Objektové knihovny, uživatelské kontejnery a iterátory, návrhové vzory. Nízkoúrovňové implementační techniky a konstrukce.
Uživatelský avatar
Chjoodge
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 30. 5. 2007 10:05

Zkouška 15. 1. 2008

Příspěvek od Chjoodge »

Všechno při starém, systém i otázky pořád stejné... kdo by to čekal, koneckonců když se ten předmět učí naposled :)

Měl jsem tam jedinou novou otázku:

Kód: Vybrat vše

class T
{
public:
  ~T();
private:
  T (const T&);
  T& operator= (const T&);
}
Otázka byla: Proč jsou ony dvě privátní metody deklarovány private?

Odpovědi byly na výběr čtyři, vesměs vágní nebo divné... zaškrtnul jsem z nich jednu a ta byla jediná správně: Aby se předešlo chybám programátora.

Zaslechnul jsem ještě jednu novou otázku: Jak rozšířit std::string, aby nesl informaci o jazyce neseného textu? Odpovědi byly dědičnost, virtuální dědičnost, položka nové struktury a nejspíš ještě něco a správně byla položka nové struktury.
Poli

Re: Zkouška 15. 1. 2008

Příspěvek od Poli »

Ahoj, diky za uzitecne info. :) Nevi jeste nekdo o nejakych jinych novych otazkach? :)
Osiris
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 403
Registrován: 11. 11. 2006 14:10
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkouška 15. 1. 2008

Příspěvek od Osiris »

Poli píše:Ahoj, diky za uzitecne info. :) Nevi jeste nekdo o nejakych jinych novych otazkach? :)
No já si vzpomínám, že tam bylo určit, který kontejner s třídou Base je nejlepší pro seznam tříd Rectangle a Ellipse, které obě jsou potomky Base.

Mělo to tuším být std::vector<Base*>
Osiris
Odpovědět

Zpět na „PRG032 Objektově orientované programování“