Zkouška 24.3.2009 - Pultr

Základní kurz matematické analýzy pro druhý ročník oboru informatika, zahrnující základy diferenciálního počtu funkcí více proměnných (parciální derivace, diferenciál, věta o implicitních funkcích, extrémy, Lagrangeovy multiplikátory), diferenciální rovnice, vícerozměrný integrál.
vidlak
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 10. 1. 2008 23:19
Typ studia: Informatika Bc.

Zkouška 24.3.2009 - Pultr

Příspěvek od vidlak »

Dnes sem dostal tyto otázky:
1) Derivace složené funkce
2) Záměnnost parciálních derivací
3) Separabilní prostory
Parciální derivace sem dal dobře (i když sem měl pomalej rozjezd). K separabilitě sem napsal, že každý kompaktní prostor je separabilní a ty tři ekvivalentní tvrzení (X separabilní - X má spočetnou bázi - X je Lindelofův) bez důkazů. Díky tomu, že první dvě byly v pohodě, zeptal se mě, jestli si to chci zlepšit na 2 (něčím těžkým). Odpověď byla "nebudu riskovat" a mám to hezky za lidovku :-)

jinak co sem ještě slyšel, tak se pořád dokola točily totálně omezený prostor, kompaktní prostor a totální diferenciál. Pak ještě omezený výskyt vázaných extrémů, nejjednodušší věta o imlpicitní funkci a Fubiniova věta.

Jinak Pultrův komentář na velmi častý dotaz ohledně dalších termínů:
"Nechci vám na to odpovídat, ale nějaký bude. Kdybych vypsal termínů víc, přehlásíte se všichni na ten poslední, na první nikdo nepřijde a pak budete žebrat o další."
Prostě už nás zná ;-)
Matfyz
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 22
Registrován: 7. 2. 2008 21:33
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Zkouška 24.3.2009 - Pultr

Příspěvek od Matfyz »

Ahoj,

dostal jsem zamenu derivaci - takova na rozehrati. Za pul hodky jsem to nejak zpotil, a pak jsem me zeptal na vazane extremy. Dukaz jsem moc neumel, ale vzal jsem ho. Nerozumel jsem uplne algebraickym upravam na konci, ale nevadi. Kdyz jsem se dostal do pulky dukazu asi po pul hodine, tak mi rekl, ze mam jednicku...

Jinak co jsem koukal kolem sebe, tak docela dost lidi vyhorelo.
Odpovědět

Zpět na „MAI056 Matematická analýza III “