Zkouška 14.2.2017

Základní kurz matematické analýzy pro druhý ročník oboru informatika, zahrnující základy diferenciálního počtu funkcí více proměnných (parciální derivace, diferenciál, věta o implicitních funkcích, extrémy, Lagrangeovy multiplikátory), diferenciální rovnice, vícerozměrný integrál.
liamlim
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 11. 7. 2015 21:44
Typ studia: Informatika Bc.

Zkouška 14.2.2017

Příspěvek od liamlim »

Byly 4 příklady. Lehká a těžká věta, příklad a teoretický příklad. Pro 1 je potřeba mít vše správně, pro 2 bylo třeba 3 správně a pro 3 bylo třeba mít správně polovinu. Pan Pokorný byl na zkoušce moc hodný, nevadilo mu u mě asi čtyřnásobné dolaďování teoretického příkladu.

1) Lehký a těžký důkaz měl každý svůj vlastní. Já jsem měl v lehké větě za úkol dokázat vzorečky pro výpočet poloměru konvergence. V těžké větě jsem měl dokázat jednoznačnost řešení diferenciální rovnice.

2) Určete fourierův rozvoj 2pi periodické funkce definované na (-pi, 0) jako 0 a pro <0, pi) jako x^2.
- Stačí počítat integrály od 0 po pi, vzhledem k faktu, že pro x \in (-pi, 0) je f(x) = 0. Jak u a_n tak u b_n jsem dvakrát použil per partes.

3) Uvažme množinu všech dvojic {[x, y] | 0 < x < 1 & y = x^2}. Je nulová?
- Je potřeba určit jednostrannou derivaci funkce v bodě 1, která vyjde 2. Na základě této hodnoty najít správné boxy (každý box je dvakrát vyšší než je široký - tím je zaručeno, že díky konvexnosti funkce y = x^2 pokryjeme boxy celou množinu)
Odpovědět

Zpět na „MAI056 Matematická analýza III “