Zk 30.6.

Přednáška je věnována neprocedurálnímu programování. Většina semestru je věnována programování v jazyku Prolog, ve kterém studenti i ladí zápočtové programy. Informativně se studenti seznámí i s jazykem LISP a neprocedurálními částmi programovacích systémů.
Ganef
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 19. 1. 2011 15:45
Typ studia: Informatika Bc.

Zk 30.6.

Příspěvek od Ganef »

První písemka:

PROLOG:
1) Rozhodnout, zda logická formule je tautologií. Mohla obsahovat proměné &, (or), =>, závorky. Operátory měly klasické priority.

2) Třídění sléváním. Pozor nebyl na mysli MergeSort, ale jeho modifikace, která se normálně používá pro vnější třídění.

HASKELL:
3) Máme dán binární strom, kde v každém listu je ještě nějaká hodnota. Naprogramujte relaci ~, pokud A~B <=> existují vrchol a(A), b(B), že b je v podstromu a.

4) Hledání mostů v orientovaném grafu. (Dělal jsem to pomocí BFS a ukázalo se, že Kryl tento algoritmus nezná... A úplně ho ode mě nepochopil. Takže se to asi mělo dělat jednoduše kvadraticky.)

Druhá písemka:
Je dán multigraf. Měli jsme ho rozložit na hranově disjunktní kružnice. -- Za tuto úlohu jsem hrozně rád, nebyla těžká a má to i velmi jednoduchou implementaci.
Odpovědět

Zpět na „PRG005 Neprocedurální programování“