za jak dlouho mě vyhodí ?

Vše co není uvedeno jinde
mm

za jak dlouho mě vyhodí ?

Příspěvek od mm »

Zdravím,rád bych se zeptal jak těžké je se udržet na škole alepson jeden rok ?:)
Pitr2311
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 3. 9. 2009 17:54
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: za jak dlouho mě vyhodí ?

Příspěvek od Pitr2311 »

nakolko kontrola studijnych povinnosti je az na jesen (tento rok tusim 27.9.2010), tak ten rok sa tu urcite vydrzat da a studentov vyrazia az na jeho konci... otazne je, ci by potom nebolo lepsie ukoncit studium uz skor, inak sa bude pri nejakom dalsom predlzovani studia uz platit...
Pitr2311
mm

Re: za jak dlouho mě vyhodí ?

Příspěvek od mm »

jde mi spíše o to ,když nastoupím příští rok do prváku,tak jestli mám šanci vydržet na škole aspon rok ( neudělám třeba žádnou zkoušku,špatná docházka apod.)
Uživatelský avatar
Isidor
Adoptoval Tutcheka
Adoptoval Tutcheka
Příspěvky: 247
Registrován: 8. 12. 2004 23:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: za jak dlouho mě vyhodí ?

Příspěvek od Isidor »

za 1. rocnik je potrebne ziskat aspon 45 kreditov (zo standardnych 60), kontroluje sa to, ako uz bolo spomenute, na konci septembra
Inteligentních lidí je menšina. Demokracie je vláda většiny.
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: za jak dlouho mě vyhodí ?

Příspěvek od tutchek »

Dochazka je vec ktera je podstatna pro nejake zapocty. Neni to jako na stredni, ze kdyz mas moc neomluvenych hodin, ze te navstivi socialka. Spis je VS bojovka, kde na konci musis prokazat ze jsi behem studia prosel povinnymi stanovistemi a nasbiral 120 bodiku. Zaroven je potreba kazdy rok v zari vykazat, ze mas spravny pocet nasporenych bodu. Tzn pokud udelas v prvaku 120 bodu (haha), tak se pak muzes zbyle dva roky kopat do zadnice a nebo rovnou jit ke statnicim pokud mas i ty povinne pruchody.

Existuje plno podpurnych ukolu, ktere generuji bodiky, ale nepriblizuji te konci, protoze nedavaji ta povinna stanoviste. Bodiky ziskas az za plne zakonceni predmetu. Jsou ruzna zakonceni, Z, KZ, Zk, Z+Zk.

Z je zapocet - zapocteno/nezpocteno - zalezi jen na cvicicim, co ti da za podminky, dochazka byva casto podstatnym faktorem ale casto je nahraditelna treba nejakou domaci praci apod.

KZ - klasifikovany zapocet - to same jako zapocet ale jeste dostanes znamku (napr ti je ohodnocena zaverecna prace)

Zk - klasicka zkouska. opet zalezi na zkousejicim jak probiha - pisemka? ustni zkouseni? pripousteci test a pak ustni? ukazani projektu a debata o nem? proste v zasade cokoliv v mezich zakona a slusnych mravu co jde zobrazit do stupnice 1 az 4. Jo oproti stredni ctyrka neni vytouzene minimum ale neuspech. Clovek ma zpravidla 3 pokusy na zkousku

Z+Zk - predmet ma zapocet a pak zkousku, podle typu zapoctu (napr napsat program) se bud muze na Zk bez Z nebo take ne.

-----------------------------
Jak vidis, tak vec dochazky se tyka jen zapoctu (i kdyz i sileny zkousejici co chce dochazku na prednasku by se nasel), na zapocet mas pokusu kolik ti cvicici povoli, na zkousku nejmene tri (vice pokud zkousejici "primhouri oci a dela zes tam nebyl"). Kazdy predmet si muzes zapsat max dvakrat (tzn mas narok jeden rok failnout uplne). Jednou udelany Z se automaticky neprenasi do dalsiho roku (nebo Zk kdyz nemas Z), ale dohodnout se s prednasejicim cvicicim da leccos, zejmena kdyz jde napr o udelani programu.

------------------------------
Shrnuto tedy, v prvaku nemas sanci neudelat povinny predmet dvakrat, aby te vyhodili. Dale musis dat za rok 45 kreditu (1 kredit je 1/60 rocni zateze). To se da uvarit v nejhorsim ruznymi doplnkovymi predmety, kredit jako kredit.

Nejvic limitujici je tedy chut nebo nechut, jit do druhaku, protoze pokud se tobe samotnemu nebude chtit, tak to je zpravidla konecna. Jinak je totiz clovek v prvaku v zasade nevyhoditelny pokud na to nehodi bobek
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Pitr2311
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 3. 9. 2009 17:54
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: za jak dlouho mě vyhodí ?

Příspěvek od Pitr2311 »

tutchek píše:...nasbiral 120 bodiku. Zaroven je potreba kazdy rok v zari vykazat, ze mas spravny pocet nasporenych bodu. Tzn pokud udelas v prvaku 120 bodu (haha), tak se pak muzes zbyle dva roky kopat do zadnice a nebo rovnou jit ke statnicim pokud mas i ty povinne pruchody.
Nie som si uplne isty, ci tie bodiky boli uvedene len ako priklad, alebo to ma byt len jednoduchsie oznacenie za kredity, ale pre upresnenie poctu potrebnych kreditov to sem uvediem: k statnici je potrebnych 180 kreditov, odporucany pocet na rok je 60, potrebne minimum na prechod z prveho rocnika do druheho je 45, z druheho do tretieho 90.
Este pre informaciu: pocet kreditov za predmet by mal priblizne urcovat jeho obtiaznost, ale nie vzdy to plati uplne... na prvy semester z povinnych predmetov na ziskanie optimalnych 30 kreditov vychadza priblizne 5-6 prednasok, k vacsine je aj cvicenie, ale dost vela sa z toho da spravit aj bez vacsej dochadzky ;)
A este stale je moznost si na konci roku, ak nebudes mat dost kreditov, rozdelit rocnik na dva roky, vtedy akoby znovu studujes prvy rocnik, ale splnene predmety sa ti v nom uz zarataju.
Pitr2311
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: za jak dlouho mě vyhodí ?

Příspěvek od tutchek »

Pitr2311 píše:
tutchek píše:...nasbiral 120 bodiku. Zaroven je potreba kazdy rok v zari vykazat, ze mas spravny pocet nasporenych bodu. Tzn pokud udelas v prvaku 120 bodu (haha), tak se pak muzes zbyle dva roky kopat do zadnice a nebo rovnou jit ke statnicim pokud mas i ty povinne pruchody.
Nie som si uplne isty, ci tie bodiky boli uvedene len ako priklad, alebo to ma byt len jednoduchsie oznacenie za kredity, ale pre upresnenie poctu potrebnych kreditov to sem uvediem: k statnici je potrebnych 180 kreditov, odporucany pocet na rok je 60, potrebne minimum na prechod z prveho rocnika do druheho je 45, z druheho do tretieho 90.
Este pre informaciu: pocet kreditov za predmet by mal priblizne urcovat jeho obtiaznost, ale nie vzdy to plati uplne... na prvy semester z povinnych predmetov na ziskanie optimalnych 30 kreditov vychadza priblizne 5-6 prednasok, k vacsine je aj cvicenie, ale dost vela sa z toho da spravit aj bez vacsej dochadzky ;)
A este stale je moznost si na konci roku, ak nebudes mat dost kreditov, rozdelit rocnik na dva roky, vtedy akoby znovu studujes prvy rocnik, ale splnene predmety sa ti v nom uz zarataju.
Jo, 180 vlastne... ano bodiky, kredity... na "body" prece uz nikdo nevzpomina, ne? :)
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Betlista
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 24
Registrován: 21. 11. 2007 14:59
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: za jak dlouho mě vyhodí ?

Příspěvek od Betlista »

tutchek píše:Jo, 180 vlastne... ano bodiky, kredity... na "body" prece uz nikdo nevzpomina, ne? :)
Pár pamätníkov by sa našlo 0:-)
pasky
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 89
Registrován: 4. 1. 2005 22:57
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: za jak dlouho mě vyhodí ?

Příspěvek od pasky »

Urcite bych nechtel mm krivdit, ale mam trochu dojem, jestli nejde spis o to, "pujdu bez prijimacek na matfyz a pak si budu co nejdele uzivat studentskych vyhod a bydlet na prazske koleji a parit a ze skoly uvidim jen studijni"... ;-)

(Jsem docela prekvapeny, ze uz po prvacich nechteji checkpoint na zacatku letniho semestru, ktery byl pokud vim prave kvuli tomuhle - zvlaste kdyz jsou zrusene prijimacky.)
Next lecture on time travel will be held on previous Monday.
Claresh

Re: za jak dlouho mě vyhodí ?

Příspěvek od Claresh »

Chtěla jsem se zeptat, kolik je tak úmrtnost v prváku? +-
Už jsem se "snažila" studovat ČVUT. :-D Jenže moje myšlenkové pochody byly úplně jinde než v jazyce C/C++ :-D
A zároveň jsem lína se učit 5 hodin denně. :?
mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: za jak dlouho mě vyhodí ?

Příspěvek od mykem »

Tipoval bych tak 30-40%, ale možná to někdo bude i vědět :)
pasky
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 89
Registrován: 4. 1. 2005 22:57
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: za jak dlouho mě vyhodí ?

Příspěvek od pasky »

Měla bys hlavně posoudit, zda je problém v technikáliích. které Ti třeba někdo špatně vysvětlil (syntax, pointery atd.), nebo v přílišné abstrakci. To první nemusí být na matfyzu problém, to druhé jistě bude. :) 5 hodin denně se učit asi netřeba (samozřejmě je to individuální), pokud to jsi nárazově ve zkouškovém ochotna vytáhnout z 0 na 12 hodin denně.
Next lecture on time travel will be held on previous Monday.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: za jak dlouho mě vyhodí ?

Příspěvek od Almer »

50% obvykle, na matice byva aj kolem 65%.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Claresh

Re: za jak dlouho mě vyhodí ?

Příspěvek od Claresh »

Tak zkouškové není zas tak velký problém. Na ČVUT mě ani k některým zkouškám nepustili :D Vždycky mi ten zápočet utekl o 1 nebo 2 body. A myslím si, že problém bude asi ve cvičících. Většinou to jsou mladí lidi, kteří pomalu ani neví co na cvičeních mají dělat. Řeknou nám co bude na testu a ono další den tam je úplně něco jiného. Tím nijak nechci ČVUT pomlouvat. Ale bohužel už jsem ztratila rok života, takže potřebuji přestoupit na VŠ, kterou určitě udělám. A zas nechci nastoupit někam, kde mě vůbec nic nenaučí. Už přece jenom mám nějaký ten rok studia informatiky za sebou na SŠ. Takže nějaké tabulky v excelu mě fakt nezajímají. :D
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“