Kombinované studium - první semestr

Vše co není uvedeno jinde
flea
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 44
Registrován: 25. 9. 2008 09:33
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od flea »

Terka píše:Mám dalších 5 kreditů za algebru :-)
Skvely, gratuluju.
Terka píše: Je fakt, že ty PPOS jsou moc - z ohromného kvanta látky vybrat 10 perliček a vymyslet k tomu kolikrát hodně podobné odpovědi - to mi moc nesedí se základní myšlenkou předmětu, že by měl člověk všechno především pochopit a ne se to učit.
Nojo, jenze protiargumentem vyucujicich bude, ze kdyz to pochopis, tak prece na ty otazky musis umet odpovedet. :mrgreen:
Terka píše:Máte nějaký tip na předmět do letního semestru, kterým by se daly kredity za zimní semestr nahradit?
Ja si zapisuju vsechny predmety podle doporuc. planu (analyza II, L. algebra II, Kombinatorika a grafy I, Programovani II, ADS I, Uvod do Unixu), plus si asi zapisu Automaty a gramatiky (jsem asi masochistka :lol: ). A dal nevim, nejak se mi zda, ze nemam z ceho vybirat. To co by me zajimalo, tak je vetsinou az pro druhaky.
Alenka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 16. 2. 2010 19:31
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Alenka »

Ahoj, přidat si automaty mě napadlo taky. Ale pak jsem se podívala na ukázkovou písemku a zase mě to přešlo. Místo toho jsem si napsala neprocedurální programování. Je pravda, že Prolog jsem znala před osmnácti lety, Kryl mě tehdy vyhodil s tím, že mě zná a že jsem schopná se to naučit na jedna, tak jsem šla asi za týden znovu a tu jedničku dostala během hodinky. :lol:
Takže letní semestr budu mít pestrý - v práci PHP a dotazy v Oracle, ve škole C++, Unix a Prolog. Až začnu trpět schizofrenií, tak aspoň budu vědět z čeho!
flea
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 44
Registrován: 25. 9. 2008 09:33
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od flea »

Alenka píše: ... Takže letní semestr budu mít pestrý - v práci PHP a dotazy v Oracle, ve škole C++, Unix a Prolog. Až začnu trpět schizofrenií, tak aspoň budu vědět z čeho!
Ty jo, tak z toho by me asi kleplo :lol: Me stacily domaci ukoly z Pascalu, kdy (zvykla kdysi psat v necem jinem) jsem neustale zapominala psat begin, end a dvojtecky pred rovnitkem :roll:
Betlista
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 24
Registrován: 21. 11. 2007 14:59
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Betlista »

flea píše:Me stacily domaci ukoly z Pascalu, kdy (zvykla kdysi psat v necem jinem) jsem neustale zapominala psat begin, end a dvojtecky pred rovnitkem :roll:
Ja som sa kedysi považoval za Pascal'istu, dnes nechápem ako sa v tom dalo písať :? jedine C-like syntax, aj keď PL/SQL v Oracle je skoro (až na tie databázové veci :lol: ) Pascal :-/
Terka II

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Terka II »

Já jsem také z kombinovaného studia a ceka me diskretka pristi tyden a analzya z Pultrem bojim se toho.
flea
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 44
Registrován: 25. 9. 2008 09:33
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od flea »

Terka II píše:Já jsem také z kombinovaného studia a ceka me diskretka pristi tyden a analzya z Pultrem bojim se toho.
Neboj se, urcite to zvladnes. Pultr je hodny :wink:
Alenka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 5
Registrován: 16. 2. 2010 19:31
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Alenka »

Ahoj, Pultr mě taky ještě čeká. Před dvaceti lety jsem u něj měla pokaždé za tři. Ale je pravda, že to bylo pohodové. Ráda na něj vzpomínám a docela se na něj těším. Jenom doufám, že nade mnou nebude zase plakat, že mám gymnázium v Písku a neumím MA suverénně za jedna. :lol:
Terka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 29. 1. 2010 22:49
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Terka »

Tak jsem se ještě ptala na studijním, rozložení ročníku je možné, je pak potřeba 22 kreditů do září a zbytek do dalšího září. Žádost lze podat až začátkem září. Pokud bych se přihlásila znovu a nechala si uznat předměty, uznávají i trojky.

No ale já to zkusím zvládnout, rozložení ročníku to jistí.
flea
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 44
Registrován: 25. 9. 2008 09:33
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od flea »

Alenka píše:Ahoj, Pultr mě taky ještě čeká. Před dvaceti lety jsem u něj měla pokaždé za tři. Ale je pravda, že to bylo pohodové. Ráda na něj vzpomínám a docela se na něj těším. Jenom doufám, že nade mnou nebude zase plakat, že mám gymnázium v Písku a neumím MA suverénně za jedna. :lol:
No tak jestli jsi mela za 3, tak to musis ted dat. Mam dojem, ze matfyz se dost "zlehcil" ... tedy alespon ted v prvnim semestru mi to tak pripadlo (jak to bude dal to nevim :mrgreen: ). Na slusnou znamku z Analyzy mi stacily dva dny uceni, kdy tezsich dukazu bylo jen par, to me dost prekvapilo.
flea
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 44
Registrován: 25. 9. 2008 09:33
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od flea »

Terka píše: ...No ale já to zkusím zvládnout, rozložení ročníku to jistí.
Asi by to fakt bylo lepsi zvladnout, alespon tech 45 kreditu. Ja si rikam, ze kdyz nezvladnu tech 60 ted v prvaku, tak jak to pak zvladnu v dalsich letech, kdy tech kreditu budu potrebovat taky 60 + tedy neco navic? :( Aby to rozlozeni nebylo jen valeni te obrovske hroudy pred sebou, a ta hrouda aby nebyla kazdym semestrem vetsi a vetsi ...
MartinPolicky
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 21. 1. 2010 22:17
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od MartinPolicky »

Terko, souhlasím s Fleou, ale nemusíš se na to dívat jako na hroudu, ale jako cíl a hodně velký sousto, když ho neschlamstneš najednou, klidně si ho rozlož..ale 45 kreditů vychází na 4 roky, ..bud k sobě přísná, nastav si vlastní limit klidně ale striktně ho dodržuj, studium si rozvrhni na pro tebe rozumnou dobu :-) ale neslevuj, to vede do pekel, jak mi říká zkušenost :-)
flea
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 44
Registrován: 25. 9. 2008 09:33
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od flea »

Tak jak valcite, pokracujete nekdo? U me uz zacina panika, nestiham nestiham ... :mrgreen:
Terka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 29. 1. 2010 22:49
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Terka »

Já pokračuju, ale jsem na sebe hodně zvědavá. Teď si beru dva dny volno, tak se snad na chalupě něco naučím. Na rozdíl od minulého semestru moc nestíhám do školy chodit, tak to bude těžší.
No uvidíme :-)
Baví mě úvod do Unixu, jsem na sebe vždycky pyšná, když po hodinách strávených nad domácím úkolem docílím toho, aby na každém řádku byla jen čtyři slova apod. Pak to na hodině kontrolujeme a řešení je mnohem jednodušší, zvládnutelné za 5 minut :lol:
Občas úplně cítím, jak se mi zavařuje mozek, asi už jsem na hranici jeho kapacity. Ale třeba se mi tím učením vytvářejí nové spoje...
flea
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 44
Registrován: 25. 9. 2008 09:33
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od flea »

Tak to je fajn Terko, ze pokracujes.

Ja jsem do skoly nechodila ani v zime, a je fakt, ze to je asi tezsi na vse prijit a pochopit sam, cviceni (i ty prednasky) proste chybeji. Zrovna ten Unix bez cviceni je dost naprd, na cviceni si ukazou dost veci a spoustu vychytavek. No bude to jeste boj :D
Dworzaaa
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 11. 1. 2010 18:09
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Kombinované studium - první semestr

Příspěvek od Dworzaaa »

Terka píše:Tak jsem se ještě ptala na studijním, rozložení ročníku je možné, je pak potřeba 22 kreditů do září a zbytek do dalšího září. Žádost lze podat až začátkem září. .
ahoj kolegove...muzu se zeptat, jestli nahodou nevite, jestli rozkladani rocniku takhle funguje jenom pro kombinovany nebo i pro prezencni? Kamarad se byl nedavno ptat a bylo mu receno, ze uz se to nedela, maximalne z duvodu vazny nemoci...docela by me uklidnilo, kdybych vedel, ze mam nakou pojistku, kdyby se nahodou LS nevyved tak, jak bych si predstavoval :D
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“