Programovani pro Windows - V.Jakl

Vše co není uvedeno jinde
Medved
Admin(ka) level I
Příspěvky: 168
Registrován: 30. 5. 2006 21:18

Programovani pro Windows - V.Jakl

Příspěvek od Medved »

Nevi nekdo nahodou o nejakem slusnem ucebnim textu ke XAMLu? Google si se mnou nechce moc povidat :(

Idealne bych si predstavoval neco jako je HTML na jakpsatweb.cz. Pekne znacka po znacce, k cemu dobry + priklady... (v anglictine klidne, ale to je snad jasny)

A kdyz uz jsme u toho, nerikal nahodou, jak bude letos vypadat zkouska?
Vzdycky to pry bylo tak, ze jsem si stahl nekde nejaky win32 (ted asi xaml) zdrojak a o tom si s nim dotycny u zkousky povidal. Plati to porad? Kdo chodi na prednasky, priznejte se :D
Uživatelský avatar
Chjoodge
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 30. 5. 2007 10:05

Re: Programovani pro Windows - V.Jakl

Příspěvek od Chjoodge »

Medved píše:A kdyz uz jsme u toho, nerikal nahodou, jak bude letos vypadat zkouska? Vzdycky to pry bylo tak, ze jsem si stahl nekde nejaky win32 (ted asi xaml) zdrojak a o tom si s nim dotycny u zkousky povidal. Plati to porad? Kdo chodi na prednasky, priznejte se :D
No já moc ne :) Takže jestli něco říkal teď ke konci, tak to nevím. Ale na začátku semestru říkal, že to bude dělat jinak než dřív; dřív se snad odevzdával nějaký program, kdežto teď už ne.

Každopádně má požadavky ke zkoušce u sebe na webu.
Medved
Admin(ka) level I
Příspěvky: 168
Registrován: 30. 5. 2006 21:18

Re: Programovani pro Windows - V.Jakl

Příspěvek od Medved »

Taky tam ma tohle:
upřesnění (bude dokončeno až těsně před začátkem zkouškového období):

Kdyz jsem se ho 11.1. (patek) ptal, kdy to upresni, tak odpovedel, ze ted o vikendu.
No a uz to mame 14 dni a houbeles ... To se pak tezko uci :/ Zvlast, kdyz ty prednasky byly takove celkem dost volne, stihl "popsat" treba cca 30 API metod za 10 minut...

Asi si to necham az nekdy na brezen...
Medved
Admin(ka) level I
Příspěvky: 168
Registrován: 30. 5. 2006 21:18

Re: Programovani pro Windows - V.Jakl

Příspěvek od Medved »

Koukam, ze pan Jakl dusledne odolava jakymkoliv snaham sveho svedomi dat na stranky alespon trochu aktualni informace, odpovidat na maily nebo snad dodrzet sve slovo. Zitra za nim vyrazim, protoze neinteraktivni zpusoby komunikace zjevne ignoruje a volat mu nebudu :evil:

Fakt se mi chce nadavat...
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: Programovani pro Windows - V.Jakl

Příspěvek od Tuetschek »

Medved píše:Koukam, ze pan Jakl dusledne odolava jakymkoliv snaham sveho svedomi dat na stranky alespon trochu aktualni informace, odpovidat na maily nebo snad dodrzet sve slovo. Zitra za nim vyrazim, protoze neinteraktivni zpusoby komunikace zjevne ignoruje a volat mu nebudu :evil:

Fakt se mi chce nadavat...
No co ja si pamatuju pred 2 roky, tak nas pred svou nereaktivnosti na maily varoval, a vyslovne nam rikal, ze mu muzem zavolat (a taky jsem se touto cestou prihlasoval na zkousku). Mel jsem ale stesti, ze tehdy XAML nebyl a ucebni materialy se sehnat daly :( .
Plug 'n' Pray.
Medved
Admin(ka) level I
Příspěvky: 168
Registrován: 30. 5. 2006 21:18

Re: Programovani pro Windows - V.Jakl

Příspěvek od Medved »

O ten XAML zas tak nejde, ten umim... jde o to, ze vubec nevim, na cem jsem...

Jestli si znova projit XAML, nebo se naucit cele WinAPI, nebo si pripravit program, tak jak to byvalo loni, nebo se ucit jeste neco jineho...obcas tam taky bylo neco z WinForms... a definice: umet vse, co bylo odprednaseno je dost divna... uz jenom proto, ze treba nekdo studuje kombinovane a nema sanci dojit na kazdou prednasku.
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: Programovani pro Windows - V.Jakl

Příspěvek od Tuetschek »

Hm ... no asi opravdu nezbyva nez ho dohonit :(. Teda ale kdyz se ted divam na ty jeho ve Wordu delane stranky, tak to nevypada az tak nejasne, je tam seznam temat na ktery mas neco umet rict, nebo vedet co to je ... nekde se nedozvis ani to.

A varovani ze maily nefunguji je tam taky :lol:.
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Programovani pro Windows - V.Jakl

Příspěvek od hippies »

ale to je varování ohledně termínu zkoušky, což chápu, že je potřeba se dohodnout. Konverzace typu "chci tehdy - to nemuzu - tak tehdy - to muzu" muze trvat i tyden. Ale obecne si myslim by vyucujici mel CIST svou postu a dokonce na ni i ODPOVIDAT. :shock: To chci asi moc.
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: Programovani pro Windows - V.Jakl

Příspěvek od Tuetschek »

hippies píše:Ale obecne si myslim by vyucujici mel CIST svou postu a dokonce na ni i ODPOVIDAT. :shock:
Ah, no mas pravdu ... nekteri na ni zrejme jiz rezignovali :(.
Plug 'n' Pray.
King Wenceslas
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 2. 2. 2006 16:09

Re: Programovani pro Windows - V.Jakl

Příspěvek od King Wenceslas »

Ahoj, nemáte někdo stažený slidy z přednášek nebo alespoň požadavky ke zkoušce? Bohužel teď nějak nefunguje zmiňovaný web a nemám se z čeho učit. Předem díky!
Synergy
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 14
Registrován: 23. 1. 2007 15:18
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Karvina
Kontaktovat uživatele:

Re: Programovani pro Windows - V.Jakl

Příspěvek od Synergy »

Kluci jsem se koukal na jeho stranky a nikdy jsem si nevsiml ze by mel pristup zaheslovany. Tedka se nemuzu dostat ani na jeho slajdy a ani na pozadavky ke zkousce. To si dela srandu z nas nebo je jenom trochu mimo???
Jochanan
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 85
Registrován: 12. 5. 2007 15:58
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Programovani pro Windows - V.Jakl

Příspěvek od Jochanan »

Prednasky, jak jsem je stahnul na zacatku semestru jsou zde
:arrow: http://leteckaposta.cz/306911885
King Wenceslas
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 2. 2. 2006 16:09

Re: Programovani pro Windows - V.Jakl

Příspěvek od King Wenceslas »

Díky moc!
Jo

Re: Programovani pro Windows - V.Jakl

Příspěvek od Jo »

Ahoj, chci se zeptat, byl jste nekdo uz na zkousce? Vite jak tedy letos probiha a vypada a co pozaduje? Jako jestli je potreba donest si nejaky program nebo tak... ? Dik
Medved
Admin(ka) level I
Příspěvky: 168
Registrován: 30. 5. 2006 21:18

Re: Programovani pro Windows - V.Jakl

Příspěvek od Medved »

Ja tam teda vcera byl...

V patek jsem se s nim domlouval na tom, ze pristi patek prijdu. Pri te prilezitosti jsem se ho zeptal jestli se mam ucit z tech klicovych slov, u kterych je napsano, ze budou aktualizovany pred zacatkem zkouskoveho. Jakl me ujistil, ze jo, akorat ze web nejede a ze o vikendu ho zprovozni. Web nakonec nejel cely tyden, takze na zkousku jsem sel, aniz bych si ty pozadavky precetl...

Navic Jakl si projistotu zrusil i mailovou schranku, takze maily chodily zpatky.

No a zkouska... Chtel po me mys, nejprve nake hardwarove preruseni a jak spolu komunikuji drivery mysi a obrazovky, pak API, nakonec udalosti v XAMLu a pak mi rekl, ze to je na 3 a ja mu rekl, ze prijdu jindy a dost nastvane jsem odesel.

Behem zkousky si tam Jakl instaloval nejake beta verze nebo kyhocerta co.

No a vypada to tak, ze si vas posadi vedle sebe, da vam tu otazku a hromadu papiru a vy muzete bud povidat hned, nebo az po tom, co si to pripravite.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“