Shrnutí vzorečků na pravděpodobnost

Zavedení základních pojmů a metod teorie pravděpodobnosti a matematické statistiky a příklady jejich aplikací. Jedná se zejména o pojem pravděpodobnosti, náhodné veličiny a jejího rozdělení, nezávislosti, náhodného výběru a jeho popisných charakteristik, konstrukci odhadů, testování hypotéz, náhodné generátory. Důraz je kladen na praktické použití metod s využitím dostupného statistického software.
Uživatelský avatar
tomasslavicek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 4. 6. 2009 19:03
Typ studia: Informatika Bc.

Shrnutí vzorečků na pravděpodobnost

Příspěvek od tomasslavicek »

Na pravděpodobnost jsem si dělal nějaké výpisky vzorečků, rozdělení apod. Sice už ve studnici je několik podobných souhrnů, ale třeba se to někomu bude hodit. Snad tam není žádná velká chyba, i když to zaručit nemůžu... Jestli se na ně budete koukat, přeju ať vám přinesou hodně štěstí u zkoušky :)

PS. jestli není vhodné vkládat obrázky takhle přímo na fórum, můžu je nasdílet jinam (mají v součtu cca 1 MB)
Přílohy
IMG_0001.jpg
IMG_0002.jpg
IMG_0003.jpg
IMG_0004.jpg
Uživatelský avatar
R.U.R.
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 25. 5. 2008 18:46
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Shrnutí vzorečků na pravděpodobnost

Příspěvek od R.U.R. »

Přijde mi to celkem hezky a přehledně udělaný, takhle na první pohled jsem žádnou chybu neobjevil :-)
A umístění - volil bych studnici, myslím že další takovýhle materiál navíc jí neublíží :-)
Uživatelský avatar
tomasslavicek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 8
Registrován: 4. 6. 2009 19:03
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Shrnutí vzorečků na pravděpodobnost

Příspěvek od tomasslavicek »

Jojo, do incomingu studnice jsem to taky nahrál.
Návštěvník

Re: Shrnutí vzorečků na pravděpodobnost

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj, potřebovala bych vypočítat tento příklad dvěma způsoby.
V osudí jsou 4 černé a 6 modrých koulí. Náhodně vybereme 4. Jaká je pravděpodobnost, že: a) 3 budou modré a jedna černá? b) alespoň 3 vytažené koule budou modré? c) mezi vytaženými koulemi je více černých.
Odpovědět

Zpět na „MAI059 Pravděpodobnost a statistika“