Skuska 24.1.2013

Logické a fyzické schéma souboru, logický a fyzický záznam. Základní databázové operace. Hierarchie pamětí, magnetická páska, magnetický disk, RAID, jukebox. Halda, sekvenční soubor, index-sekvenční soubor, indexovaný soubor. Bitové indexy. Jednoduchá hašovací schemata. Perfektní hašování. Dynamické hašování, skupinové štěpení stránek. Hašovací schemata na částečnou shodu. B-stromy, B+-stromy. B*-stromy, (a,b)-stromy. Srovnání paralelního přístupu pomocí B-stromů a (a,b)-stromů. Struktury pro vícerozměrnou indexaci: VB-stromy, vícerozměrná mřížka. n-cestný algoritmus třídění.
fishi

Skuska 24.1.2013

Příspěvek od fishi »

Pamatam si tieto otazky:

- mame 15GB hdd a 10 000 000 zaznamov. velkosti si nepamatam. kazdy zaznam sa skladal z niekolkych casti. bolo treba zistit ci sa okrem primarneho indexu zmestia aj sekundarne indexy na HDD a ake budu velke. bolo treba ratat s viacurovnovymi indexami
- Cormack - insert prvkov
- Fagin - insert prvkov (directory sa vysplhalo az na velkost 16)
- redundantny B strom - 2x delete, 2x insert
- delenie pamati (prim,sek,terc + podrobnejsie delenie)
- co je sustained transfer rate
- popiste RAID4
- aky je rozdiel medzi B a B* stromom
- popiste Cuckoo Hashing
- aky je maximalny pocet zaznamov v B strome radu n a hlbke h a preco?
- co su to trie a aky maju vyznam pre hashovanie?
- ktore vznikaju pri jednotlivych pouzitiach HDD a SSD a ako sa riesia?
fishi

Re: Skuska 24.1.2013

Příspěvek od fishi »

chyba v poslednej otazke:
- aky je rozdiel pri indexovani na HDD a na SSD a ako sa k problemom s nim pristupuje
ozd

Re: Skuska 24.1.2013

Příspěvek od ozd »

Ví už někdo výsledky?
leduc89

Re: Skuska 24.1.2013

Příspěvek od leduc89 »

ozd píše:Ví už někdo výsledky?
Já furt ne.
sebu

Re: Skuska 24.1.2013

Příspěvek od sebu »

Psal jsem Lokocovi, pry kdo to nema v SISu tak to neudelal, ze zapomel zapsat studenty se znamkou 4. :(
ozd

Re: Skuska 24.1.2013

Příspěvek od ozd »

To si snad dělá srandu ne?
Tohle už fakt nemá obdoby co se děje na zkoušce z tohohle předmětu. Nejdřív přijde zkoušet někdo úplně cizí, ještě se tam chlubí že zkoušet bude on, zadá písemku která se nedá časově stihnout a nakonec se ani neunavuje dát vědět výsledky.

Nehledě na to, že si dokážu představit jakým způsobem opravoval teorii.

Připadá tu někomu v normě být zkoušen někým kdo předmět nepřednášel? Mně tedy ne. Pokud s přednášejícím zrovna nespadne letadlo, tak nevidím důvod proč by mě měl zkoušet někdo, kdo mě to nenaučil.
Odpovědět

Zpět na „DBI007 Organizace a zpracování dat I“