Soubor

Logické a fyzické schéma souboru, logický a fyzický záznam. Základní databázové operace. Hierarchie pamětí, magnetická páska, magnetický disk, RAID, jukebox. Halda, sekvenční soubor, index-sekvenční soubor, indexovaný soubor. Bitové indexy. Jednoduchá hašovací schemata. Perfektní hašování. Dynamické hašování, skupinové štěpení stránek. Hašovací schemata na částečnou shodu. B-stromy, B+-stromy. B*-stromy, (a,b)-stromy. Srovnání paralelního přístupu pomocí B-stromů a (a,b)-stromů. Struktury pro vícerozměrnou indexaci: VB-stromy, vícerozměrná mřížka. n-cestný algoritmus třídění.
semzapomnel

Soubor

Příspěvek od semzapomnel »

Mohl by mi nekdo prozradit jakej je vztah mezi souborem, tak jak ho znam z woken a souborem jak se o nem mluvi na OZD?
Vubec mi neni jasny jak se napr. z Javy dostanu k jednotlivejm blokum disku, abych se mohl snazit neco z toho implementovat (ne ze bych chtel). Patrne mam nekde mezeru ve znalostech, nebo mi unika koncept "schema organizace souboru", tak kdyby byl nekdo tak hodny a kopnul me spravnym smerem...
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Soubor

Příspěvek od Almer »

Odpovim ti na cast otazky.

Z Javy ani zadneho jazyka se k bloku HDD fyzicky nedostanes...posles SYSCALL svemu OS (at uz je to cokoliv) a ten pak posle prikaz radici disku a ten uz to nejak zpracuje a vrati vysledek do bufferu OS, ktery ti to vrati do tve appky.

Co asi chces zjistit, jsou indexove a index-sekvencni soubory ( resp. indexy nad nimi ) atd.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Odpovědět

Zpět na „DBI007 Organizace a zpracování dat I“