Poznámky ke zkoušce

Logické a fyzické schéma souboru, logický a fyzický záznam. Základní databázové operace. Hierarchie pamětí, magnetická páska, magnetický disk, RAID, jukebox. Halda, sekvenční soubor, index-sekvenční soubor, indexovaný soubor. Bitové indexy. Jednoduchá hašovací schemata. Perfektní hašování. Dynamické hašování, skupinové štěpení stránek. Hašovací schemata na částečnou shodu. B-stromy, B+-stromy. B*-stromy, (a,b)-stromy. Srovnání paralelního přístupu pomocí B-stromů a (a,b)-stromů. Struktury pro vícerozměrnou indexaci: VB-stromy, vícerozměrná mřížka. n-cestný algoritmus třídění.
Krakonoš
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 14
Registrován: 29. 1. 2009 11:31
Typ studia: Informatika Mgr.

Poznámky ke zkoušce

Příspěvek od Krakonoš »

Ahoj,

tak jsem při učení na zkoušku shledal, že slajdy stojí za starou belu a není to tam pořádně sepsané. Napsal jsem tedy takové kratičké poznámky (5 stran + obsah a úvod), které by měly stačit středně znalému matfyzákovi. Pokud tedy chcete udělat zkoušku z OZD a víte něco málo o hasování a B-stromech, tenhle textík by vás mohl uvést do obrazu.

Pokud máte pocit, že něco není moc jasné, nebo by zaloužilo pořádnější vysvětlením, nebo třeba nějaký obrázek, napište mi (nejlépe mailem, PM, fórum moc nesleduju) a rád je vylepším. Obrázky (hlavně k L&K) mám v plánu doplnit, ale zatím jsem se k tomu nedostal (mám vlastní zkoušky, které hoří) - pokud je máte, rád je tam nasypu.

Konstruktivní komentáře vítány.
Přílohy
ozd-poznamky.pdf
(224.58 KiB) Staženo 596 x
Zaantar
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 13
Registrován: 20. 1. 2009 12:07
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznámky ke zkoušce

Příspěvek od Zaantar »

díky!
Uživatelský avatar
iwtu
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 48
Registrován: 15. 3. 2010 21:54
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Poznámky ke zkoušce

Příspěvek od iwtu »

Kedze B stromy su klasika na tej skuske sa moze prihodit hocico, spravil som na ne pomocku, aby v tom bolo jasno a nezmatkovalo sa zbytocne. Vid priloha.
Přílohy
ozd -stromy.pdf
OZD -B stromy
(206.4 KiB) Staženo 472 x
Odpovědět

Zpět na „DBI007 Organizace a zpracování dat I“