Cormack

Logické a fyzické schéma souboru, logický a fyzický záznam. Základní databázové operace. Hierarchie pamětí, magnetická páska, magnetický disk, RAID, jukebox. Halda, sekvenční soubor, index-sekvenční soubor, indexovaný soubor. Bitové indexy. Jednoduchá hašovací schemata. Perfektní hašování. Dynamické hašování, skupinové štěpení stránek. Hašovací schemata na částečnou shodu. B-stromy, B+-stromy. B*-stromy, (a,b)-stromy. Srovnání paralelního přístupu pomocí B-stromů a (a,b)-stromů. Struktury pro vícerozměrnou indexaci: VB-stromy, vícerozměrná mřížka. n-cestný algoritmus třídění.
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Cormack

Příspěvek od Him »

Hral jsem si s Cormackem v Excelu. Tak treba se to bude nekomu hodit.

Disclamer: Nestihl jsem to poradne zkontrolovat, takze pouziti na vlastni nebezpeci.
Přílohy
CormackovoPerfektniHashovani_2003.xls
(33 KiB) Staženo 410 x
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Uživatelský avatar
DZuXO
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 20. 1. 2009 11:28
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Cormack

Příspěvek od DZuXO »

Ďakujem!
Je to prehľadné a užitočné, veľmi mi to pomohlo. Blbé na cvičeniach je to, že neexistuje spôsob ako na papier zapisovať priebeh takýchto záležitostí efektívne :roll:
Snáď jediný mini dotaz, formulka na bunkách N68 O68 je chybná. Má tam byť
p = FREE(1) = 2
Je to maximálne triviálna záležitosť a predpokladám, že ostatní kôli tomu na to neupozornovali, ale tak ... v mene úplnosti. :)
UIRA — UIRA Isn't a Recursive Acronym.
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Cormack

Příspěvek od Him »

Ahoj, diky za feedback! Opravil jsem to.
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Odpovědět

Zpět na „DBI007 Organizace a zpracování dat I“