Flaška - třetí zápočtové příklady

První část základního kursu algebry je věnována základním algebraickým pojmům a strukturám. Míní se tím zejména pojmy uzávěrový systém, operace, algebra, homomorfismus, kongruence, uspořádání, dělitelnost, a struktury jako svazy, monoidy, grupy, okruhy a tělesa. V kursu se též věnuje pozornost modulární aritmetice a konstrukci konečných těles.
Ošklivý sup
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 2. 2. 2006 15:58

Flaška - třetí zápočtové příklady

Příspěvek od Ošklivý sup »

Nemáte někdo prosím vyřešené zápočtové příklady za třetí písemku?
Nějak nestíhám se na to kouknout a zjistil jsem že chce něco do 31, akorat mam 29 a 30 dve zkoušky tak nevím nevím. Nechce se mě to opisovat, spíš k nahlédnutí zhruba jak to řešit když nebudu vědět jak dál, neboť sem ty poslední cvika chyběl a nevím jestli to zvládnu dát za to odpoledne po zkouškách :(

hlavac@osklivy-sup.cz

btw zjistil sem ze me nejaky hodny cvicici uz zapocet z algebry omylem zapsal :-))) Je to takove lakave se o ten spravnej zapocet jeste vubec pokouset :-)
Uživatelský avatar
petko
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 24. 1. 2006 10:20
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Kolej 17. listopadu

Příspěvek od petko »

Mohol by mi prosim Vas niekto pomoct s prikladmi z tretej serie? Dnes som mal analyzu, takze na algebru nejako nevystal cas :(
tbehounek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 9. 2005 08:40

Příspěvek od tbehounek »

Všechny invertibilní prvky okruhu tvoří grupu, neboť je mezi nimi neutrální prvek (1),
asociativita operace násobení je zděděna po okruhu, existence inverzního prvku plyne z
definice, a součin dvou invertibilních prvků je opět invertibilní.
Odpovědět

Zpět na „MAI062 Algebra I“