Janovsky

Uživatelský avatar
Devron
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 180
Registrován: 7. 11. 2005 09:16

Janovsky

Příspěvek od Devron »

Tak mit vsechny prednasky a cvika jako tohle, tak do te skoly chodim aj rad :-)
Sats

Re: Janovsky

Příspěvek od Sats »

Devron píše:Tak mit vsechny prednasky a cvika jako tohle, tak do te skoly chodim aj rad :-)
Při té přednášce jsem si připadal jak na gymplu
...všechno bylo v pohodě a ještě jsem si řikal proč to řiká tak pomalu :D
...o a cvičení v labu....super
Broc
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 17
Registrován: 6. 1. 2006 12:47

Příspěvek od Broc »

Ahoj, chtel bych s necim poradit. Kdyz mi Segethova do pisemky zada nejakou (realnou) ctvercovou matici, jake existuji zpusoby overeni, zda je pozitivne definitni? Diky.
Uživatelský avatar
Devron
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 180
Registrován: 7. 11. 2005 09:16

Příspěvek od Devron »

Broc píše:Ahoj, chtel bych s necim poradit. Kdyz mi Segethova do pisemky zada nejakou (realnou) ctvercovou matici, jake existuji zpusoby overeni, zda je pozitivne definitni? Diky.
spocitas vsechny rohove determinanty a pokud jsou vsechny kladne tak je poz. definitni
Broc
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 17
Registrován: 6. 1. 2006 12:47

Příspěvek od Broc »

Devron píše:
Broc píše:Ahoj, chtel bych s necim poradit. Kdyz mi Segethova do pisemky zada nejakou (realnou) ctvercovou matici, jake existuji zpusoby overeni, zda je pozitivne definitni? Diky.
spocitas vsechny rohove determinanty a pokud jsou vsechny kladne tak je poz. definitni
Rohove detreminanty? Co to je?
Uživatelský avatar
Devron
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 180
Registrován: 7. 11. 2005 09:16

Příspěvek od Devron »

Broc píše:
Devron píše:
Broc píše:Ahoj, chtel bych s necim poradit. Kdyz mi Segethova do pisemky zada nejakou (realnou) ctvercovou matici, jake existuji zpusoby overeni, zda je pozitivne definitni? Diky.
spocitas vsechny rohove determinanty a pokud jsou vsechny kladne tak je poz. definitni
Rohove detreminanty? Co to je?
to sem se spatne vyjadril... chtel sem rict determinanty vsech hlavnich rohovych matic...

(napr pro vrchol a11 - postupne vynechas n-tý radek a n-tý sloupec a spocitas deteminant, pak uz z takto serizle matice vynechas n-1 sloupec i radek a spocitas determinant a takto postupne ukrajujes sloupce i radky az ti zbude jen prvek a11 a vsechny determinanty musi byt kladne - pak to same udelas pro ostatni rohy matice)
Broc
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 17
Registrován: 6. 1. 2006 12:47

Příspěvek od Broc »

Diky.
Zamčeno

Zpět na „Numerika“