Zkouška 21. 6. 2006

Uživatelský avatar
HM
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 20. 5. 2005 19:25
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Zkouška 21. 6. 2006

Příspěvek od HM »

Varianta B:

1) Parametrizujte křivku v rovině, spočtěte Frenetův repér a křivost: x^2/a^2 + y^2/b^2 = 1 (tzn. elipsa).
2) Parametrizujte plochu tečen obecné prostorové křivky a spočtěte její první a druhou fundamentální formu, hlavní křivosti a hlavní směry.
3) Spočtěte normálovou a geodetickou křivost kružnice o poloměru 0 < r < 1 na sféře o jednotkovém poloměru.

I když jsem se dnes zkoušky bála, nakonec to nebylo tak hrozné. Pan docent Rataj byl na ústní příjemný, některé věci jsem ani nemusela psát. (Témata: odvození vzorce - křivost obecné parametrizované křivky, nebo asymptotické přímky.)
"Do or do not. There is no try."
Lelia
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 20. 1. 2006 21:45
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lelia »

Varianta A
1. Parametrizujte křivku v rovině, spočtěte Frenetův repér a křivost: x^2 / a^2 - y^2 / b^2 = 1
2. Parametrizujte plochu hlavních normál obecné prostorové křivky a spočtěte její Gaussovu křivost.
3. Spočtěte normálovou a geodetickou křivost kružnice o poloměru 0<r<1 na sféře o jednotkovém poloměru.


Hrůza zkouška, musim rict. Nevite jak spocitat rozumne tu dvojku??? Zitra mam jeste ustni, tak prosim poradte...A klidne i s tou trojkou...:-)Diky:-)
A dotaz pro ty, co meli ustni dnes: Na co se ptal, jak hodnotil tu pisemku, kolik z te pisemky jste meli spravne a jak jste dopadli?
Uživatelský avatar
HM
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 20. 5. 2005 19:25
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HM »

Lelia píše: Hrůza zkouška, musim rict. Nevite jak spocitat rozumne tu dvojku??? Zitra mam jeste ustni, tak prosim poradte...A klidne i s tou trojkou...:-)Diky:-)
A dotaz pro ty, co meli ustni dnes: Na co se ptal, jak hodnotil tu pisemku, kolik z te pisemky jste meli spravne a jak jste dopadli?
Ke 2. pr.: Ve variante B vypada plocha nasledovne: f(u,v) = c(u) + v*c´(u). U Acka to to bude podobne, nejdriv si vyjadrit, jak vypada hlavni normala a pak udelat plochu. Je potreba si pred pocitanim fundamentalnich forem derivace upravit, jinak to vychazi silene a vypocty jsou pracne.

1. pr. OK, 2. jsem nedotahla do konce, ale napsala, co a jak dal, u 3. jsem mela akorat 1. a 2. f. formu, vzorecky a nejake doplnujici poznamky.
Na ustnim jsem jakz takz vedela (dukaz byl prilis pracny, nedodelala jsem ho, definice OK). Celkove za tri. Co vim, vyhodil akorat jednoho.
Zadny strach :wink: .
"Do or do not. There is no try."
Odpovědět

Zpět na „Diferenciální geometrie“