Starší písemky a příklady

Uživatelský avatar
Goran
Admin(ka) level I
Příspěvky: 214
Registrován: 23. 9. 2004 09:47
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: HK/Otava
Kontaktovat uživatele:

Starší písemky a příklady

Příspěvek od Goran »

Starší písemky a příklady.
Přílohy
krivky.rar
(1 MiB) Staženo 591 x
Uživatelský avatar
Corvus
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 41
Registrován: 18. 6. 2005 11:15
Typ studia: Matematika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

Diky moc, sefe, ale pise mi to neocekavany konec archivu...mam divnej winrar nebo je ten soubor nejak sahnutej?
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Spíš se ti to blbě stáhlo. To se mi taky párkrát stalo - přesně tehdy, když se toho stáhlo míň, než kolik byla udávaná délka.
"Endure. In enduring grow strong."
Uživatelský avatar
Corvus
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 41
Registrován: 18. 6. 2005 11:15
Typ studia: Matematika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

Kdyz jsme uz u tech prikladu...nevite nekdo kde na webu nebo nekde jinde najit resene prikady? V sesite jsem nenasel jediny a cviceni jaksi nebylo, takze se reseni snazim odvozovat z definic a prijde mi ze je to cely o skalarnich soucinech a derivacich pres ctyri radky. Musi na to byt prece nejake rozumne metody, ne? Treba jsem pocital jeden Frenetuv reper abych dostal krivost, ale zahnalo me to do slozenych zlomku se siny a cosiny vesmes na prvou az ctvrtou, ruzne mezi sebou vynasobenymi...je to v poradku? Nebo co s tim?
Uživatelský avatar
Goran
Admin(ka) level I
Příspěvky: 214
Registrován: 23. 9. 2004 09:47
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: HK/Otava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Existují skripta která se jmenují jako předmět, jsou od Bureše a ještě někoho. Na konci je něklik řešených příkladů, které téměř pokrývají příklady z písemek...

Třeba zrovna u Freneta je tam i způsob jak zpočítat druhý přes první a třetí, je to snad jednodušší. Obvykle záleží na příkladu a hlavně na parametrizaci jak vycházejí příklady, a opravdu to jsou hlavně skalární a vektorové součiny, determinanty a výsledky často soustavy parciálních dif rovnic. V písemce jsem měl taky derivace přes 4 řádky, prostě blbě zvolená parametrizace, ale nevadilo mu to, stačilo mu vysvětlit že už bych to opravdu jenom pronýásobil a něco by vyšlo...
Uživatelský avatar
Corvus
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 41
Registrován: 18. 6. 2005 11:15
Typ studia: Matematika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

Hmm, dík. Snad to nějak vyjde. Předpokládám že ty skripta elektronicky neexistujou...a do knihovny se do zkoušky nedostanu... Nenašel by se mezi vámi přáteli nějaký dobrý člověk se scannerem nebo foťákem co by byl ochoten věnovat pár minut bližnímu svému, nafotit aspoň nějaký fragment své přípravy (nebo těch pár stran ze skript, nejlépe) a poslat ho? Prosím prosím smutně koukám... Vím že pravděpodobnost že se někdo ozve je malá, ale stejně: corvus.ex@volny.cz. Díkmoc.
Odpovědět

Zpět na „Diferenciální geometrie“