Šifrování - jak vypadá zkouška???

Návštěvník

Šifrování - jak vypadá zkouška???

Příspěvek od Návštěvník »

2. 6. je první termín zkoušky z šifrování, tak jsem hledala nějaké info a celkem neúspěšně :( . Slyšela jsem, že prý si budeme moci vybrat mezi luštěním nějaké jednodušší šifry (jednoduchá transpozice, Vigenerova) a testem, ale to je vše. Nevíte o tom někdo něco? Díky...
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Já o tom sice taky moc nevim, ale můžu napsat, co se dá odvodit ze známých údajů: Jsou jen tři termíny a nikdo neposkytuje žádné informace. Tak bych skoro čekal, že ta zkouška bude vcelku triviální. V ZS to bylo podobný u diskrétky - já jsem vůbec nevěděl, co mám od toho čekat a nakonec to bylo úplně v pohodě. Řekl bych, že těžké bývají spíš ty předměty (nebo bych měl psát spíš "ten JEDEN předmět?"), u kterých víš přesně, jak bude zkouška vypadat.
Jinak máš pravdu, budeme si moci vybrat mezi luštěním a testem, ale Tůma na začátku semestru říkal, že tuhle možnost si ještě nikdo nikdy nevybral. :lol: Skoro jsem si říkal, že bych to mohl zkusit - i kdyby se mi to nepovedlo, tak by na mě určitě pohlížel schovívavě - první odvážlivec... No ale nakonec si asi stejně dám test - u toho se totiž nemusí tolik přemýšlet.
Jinak bych taky rád věděl, co tam bude. Jestli tam budou ty věci o těch standardech, tak půjdu rovnou domů... :D
"Endure. In enduring grow strong."
Uživatelský avatar
HM
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 20. 5. 2005 19:25
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HM »

Martin píše: Jestli tam budou ty věci o těch standardech, tak půjdu rovnou domů... :D
Tak to máš naprostou pravdu :D . Zrovna se to učím a mám dojem, že tuhle kapitolu risknu vynechat :oops: ...
Naposledy upravil(a) HM dne 31. 5. 2005 22:33, celkem upraveno 1 x.
"Do or do not. There is no try."
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak ted jenom doufej, ze si Tuma tuhle diskusi necte.
(Ja se ty standardy taky ucit nebudu (jestli se vubec ucit budu)).
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

To já bych spíš doufal, že si tu diskusi čte. Já si totiž myslim, že je to natolik čistokrevnej pohodář, že by to tam právě proto nedal 8) . On je toho vážně schopen, vždyť asi každý už slyšel o řečích typu: "Za čtvrt hodiny, tj. v 11:27, jsem zpět, tak si dejte pozor, nechtěl bych někoho přistihnout." Fakt pohoda...
"Endure. In enduring grow strong."
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od twoflower »

Martin píše:To já bych spíš doufal, že si tu diskusi čte. Já si totiž myslim, že je to natolik čistokrevnej pohodář, že by to tam právě proto nedal 8) . On je toho vážně schopen, vždyť asi každý už slyšel o řečích typu: "Za čtvrt hodiny, tj. v 11:27, jsem zpět, tak si dejte pozor, nechtěl bych někoho přistihnout." Fakt pohoda...
Myslel jsem si, ze to je jen shoda jmen, ale to je opravdu TEN Tuma, co nas mel na lingebru... :shock:
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

No samozřejmě, že je to on. Asi máte lingebru docela tvrdou (podle toho, co jsem slyšel), ale Tůma umí bejt i v pohodě. Jak sám prohlásil - šifrování není zkouška, za kterou by se střílelo. Zdá se, že lingebra JE zkouška, za kterou by se střílelo a taky se za ni střílí. :twisted:
"Endure. In enduring grow strong."
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od twoflower »

Martin píše:No samozřejmě, že je to on. Asi máte lingebru docela tvrdou (podle toho, co jsem slyšel), ale Tůma umí bejt i v pohodě. Jak sám prohlásil - šifrování není zkouška, za kterou by se střílelo. Zdá se, že lingebra JE zkouška, za kterou by se střílelo a taky se za ni střílí. :twisted:
No prave :lol:
Odpovědět

Zpět na „Volitelné předměty“