Winprog II - zkouška

Principy tvorby Windows aplikací (programy řízené událostmi, komunikace pomocí zpráv). Základní API funkce tříd USER (okna, menu, kursor, ikona, dialogy) a GDI (pera, štětce, bitové mapy).
LuKu
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 117
Registrován: 15. 1. 2005 18:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Winprog II - zkouška

Příspěvek od LuKu »

Ahoj,
byl už jste někdo letos na zkoušce z Programování pro Windows II? Já tam jdu v úterý, tak bych ráda věděla, na jaký oblasti se zaměřit :) Zatím v tomhle ohledu čerpám z fearu, ale nerada bych zažila další nepříjemné překvapení jako v červnu na logice :wink:
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

Ja tam byl koncem srpna a vypada to asi tak jak rikal Dr. Jakl na posledni prednasce - hlavni zamereni je na pamet a synchronizaci, myslim ze Fear je porad docela relevantni zdroj ... jinak popis zkousky je uz (na zmateni nepritele :) ) v threadu pro WinI - http://forum.matfyz.info/viewtopic.php?t=1620
Plug 'n' Pray.
LuKu
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 117
Registrován: 15. 1. 2005 18:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od LuKu »

Díky moc, v těch Win I mě to nějak nenapadlo hledat a na poslední přednášce jsem asi nebyla (duchem určitě ne, ale tentokrát nejspíš ani fyzicky :wink: ). Ty tvoje poznámky vypadaj docela dobře, minimálně bych je mohla stihnout přečíst, což se mi s R&S nejspíš nepodaří :( Ale ta dvě stěžejní témata snad do úterka zvládnu. Ještě jednou díky.
LuKu
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 117
Registrován: 15. 1. 2005 18:29
Typ studia: Informatika Mgr.

Příspěvek od LuKu »

Pro případné další zájemce o zkoušku přidám svou včerejší zkušenost. Byla jsem kupodivu úspěšná. Opravdu se tomu divím, protože mě otázky dost zaskočily - nejdřív se ptal na drag & drop, potom na komunikaci aplikace s driverem, což mě bohužel oboje tak trochu (úplně) minulo. K mému překvapení mi dal šanci ještě otázkou, jaké jsou fce na alokaci paměti a jak se liší HeapAlloc a VirtualAlloc - k tomu už jsem přece jen něco věděla, nakonec tedy 3. Takže doporučuju podívat se nejen na ta stěžejní témata, ale aspoň trochu i na věci okolo, což jsem já bohužel nějak nestihla :(
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

Jo, Drag&Drop ma cim dal vic v oblibe...

+ jsem jeste dostal sznchronizace v .NET

tak jsem nejak mlzil, dostali jsme se k tomu ze vim **** a dostal jsem za 2[/code]
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Odpovědět

Zpět na „SWI036 Programování pro Windows I & II“