I2 softwarove inzenyrstvi 20.6.2016

Odeslat odpověď

Smajlíci
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: I2 softwarove inzenyrstvi 20.6.2016

Re: I2 softwarove inzenyrstvi 20.6.2016

od LordG » 25. 6. 2016 11:19

Průběh: všichni jsme seděli v S9, v každé lavici jeden, byla vytištěná tabulka řádky = jména, sloupce = časy. Na každou otázku 45min. Začátek v 9, začátek posledního zkoušení ve 12:45.

1) ZSV - Mareš - Rekurzivní a rekurzivně spočetné množiny, vlastnosti, věty a principy důkazů vět.
Definoval jsem to odspoda - PRF, ORF, ČRF, PRP, RSP, ČRP a od toho RM a RSM. Postova věta, (ne)uzavřenost na operace, a pak ty vlastnost že RSM jsou oborem hodnot nějaké [rostoucí] ČRF. Doptal se mě na jiné matematické modely algoritmů, řekl jsem TS a ekvivalence RJ s RM a RSJ s RSM.
Za 1.

2) ANMSS - Knap - Requirements engineering
Zasadil jsem do kontextu celého cyklu vývoje SW (analýza -> návrh -> ...), rozdělil na feasibility study, req elicitation, req analysis. Zmínil requirements tracability matrix. Nějaké povídání kolem, např. zkušenosti se systémy typu JIRA.
Za 1.

3) VSS - Kruliš - Testování
V - model, black/grey/white box testování, unit/integrační/systémové testy a pak vypsané různé nástroje (frameworky, podpora v IDE, Continuous Integration)
Za 1.

4) Datovky - Kučera - Haldy
Definice - obyčejná, d-regulární, binomiální, fibonacciho, u všech operace a cena operací, u binomiální a fibonacciho i definice potenciálu pro amort složitost. Chyběla mi amort složitost insertu na binomiální haldě a neznal jsem souvislost s amort složitostí přičítání jedničky.
Za 2.

5) PDS - Zavoral - modely doručování (sekvenční, kauzální), doručovací protokoly
Uvedení problému (nemáme synchronizovatelný fyzický čas), definice logických hodin (skalární, vektorové, maticové), rozdělení algoritmů podle toho, co všechno řeší (sekvenční pořadí zpráv - total-order, kauzální pořadí zpráv - vektorové hodiny, pořadí zpráv + ztrácející se zprávy - trans, pořadí zpráv + ztrácející se zprávy + umírající uzly - transis). Trochu jsem neměl pořádek v tom, jaký timestamp zapíše do potvrzení zprávy uzel v total-orderu.
Za 2.

Nikdo nevrtal do detailů.

I2 softwarove inzenyrstvi 20.6.2016

od MaM » 23. 6. 2016 10:45

Nenasel jsem tu zkusenosti se samotnymi statnicemi (tzn jak to probiha), a tak jsem se to rozhodl napsat. Otazky se nelosuji, resp to asi zalezi na vyucujicim. Ja mel Mares, Knapp, Bednarek, Zavoral, Lazar a vsichni prisli, koukli do okruhu a vybrali otazku. Ja jsem mel nasledujici:

1) Aproximacni algoritmy (Mares) - popsal jsem maresovo veci z webu (priklad s polynomialne aprox schematem s batohem a 2-aprox obchodniho cestujiciho)
2) Hashovani (Klazar) - stacil prehled vsech.
3) Distribuovany konesnsus (okruh z distribuovanych systemu - Zavoral) - vrtal se v podminkach kauzalniho dorucovani, tzn proc musi platit, ze local_clock = recieved + 1 atd
4) UML - specialne popsat use case diagram (Knapp) hodne v pohode, uplne obecny obrazky tak nejak vsech diagramu a pak jsme se bavili, jeslti jsem se setkal s use case v praxi
5) Navrhove vzory (Bednarek) - co to je, proc se pouzivaji a dat 3 priklady ruznych, ptal se, jeslti lze udelat knihovnu s navrhovyma vzorama a proc to nema smysl, nerekl bych, ze nejak dusi, jen se snazi zjistit, jeslti clovek rozumi

Vyucujici byli hodni. Pojmy musite znat jasne a umet je definovat.

Nahoru