[Zk] 16.1.2017

Odeslat odpověď

a ∈ R, a = -a, a = (číslem, ne slovy)

Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: [Zk] 16.1.2017

[Zk] 16.1.2017

Příspěvek od CiTrus » 18. 1. 2017 23:25

Nenašel jsem tu moc informací o tom, jak se nové Operační systémy zkoušejí, tak přikládám pár vlastních poznámek.

Formát zkoušky je hodně písemný. Dostanete dvě stránky s 15 otázkami a máte dvě hodiny na jejich písemné zodpovězení. Otázky byly méně či více rozepisovací, obecně dvojího druhu. Na začátku byly 2 velké otázky za 8b a 7b. Zbylých 13 otázek byly malé po jednom až dvou bodech.

Velké otázky byly:
1. Naimplementujte spinlock a recursive lock pomocí spinlocku a operací wake() a sleep(). Vysvětlete problémy na multiprocesorové architektuře a jejich možné řešení.
2. Mějme systém s 32-bitovými fyzickými a virtuálními adresami. Navrhněte a popište vhodný mechanismus stránkování. Podrobně definujte záznamy a datové struktury ukládané pro každou stránku, a mechanismus překladu. Zvolte si velikost stránky a okomentujte, pro jaký účel se hodí.

Malé otázky byly evidentně vybrány z cvičení ve studijním textu. Vyplatí se několikrát procvičit seznam otázek ze studijního textu, který jsem před několika dny hodil sem na fórum: viewtopic.php?f=383&t=11168

Časově to vycházelo tak tak. Pár lidí odevzdalo tak pět minut před koncem. Já píšu pomalu, takže jsem tak o minutu přetáhnul. Byla nám ovšem nabídnuta možnost přesunout se do kabinetu a ještě chvíli psát (končila nám rezervace místnosti).

Výsledky ještě nevím. Tůma říkal, že se s písemkami zavře do místnosti a až to doparsuje (odhadem za týden), výsledky zapíše do SISu. Hodnocení se řídí podmínkami předmětu (součin čísel U a P), ústní část se nekoná.

Pocit ze zkoušky mám dobrý.

Nahoru