Skuska 10.6.2009

Odeslat odpověď

Smajlíci
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Skuska 10.6.2009

Re: Skuska 10.6.2009

od QZuzka » 16. 6. 2009 10:58

marxin píše:Chtěl jsem se optat, jak to funguje se zapisováním neúspěšného termínu, jestli to zapíše do SiSu nebo to považuje za konzultaci a nechá to být ?

Díky, marxin
toho 3.6. a fungovalo to tak, že kdo to vzdával a řekl, jak se jmenuje, měl to za konzultaci.. Někteří ovšem třídu opustili rychle a "nenápadně", někteří se ani nerozloučili, tak u těch říkal, že asi ne..

Že by někdo věděl, co psát, a přesto neudělal se asi moc neděje..

Re: Skuska 10.6.2009

od marxin » 16. 6. 2009 10:24

Chtěl jsem se optat, jak to funguje se zapisováním neúspěšného termínu, jestli to zapíše do SiSu nebo to považuje za konzultaci a nechá to být ?

Díky, marxin

Re: Skuska 10.6.2009

od jirkam » 15. 6. 2009 17:40

Já jsem k první otázce napsal něco o RC4. Nejdřív že to je rychlé, dobře implementovatelné atp. (to bylo v podstatě to zdůvodnění) a pak jsem zhruba popsal ten algoritmus. Tzn. naplnění dvou polí (jedno klíčem, druhé čísly), která se pak zamíchají. A pak generování oné posloupnosti - tam jsem měl asi 5 řádek kódu (co jsem se na to pak díval, tak ne úplně dobře, ale nějaké indexy on opravdu neřešil, sám to na té zkoušce někomu říkal). K popisu chyb jsem napsal, že vzniklá chyba se nepropaguje kvůli tomu, že se vstup pouze XORuje s generovanou posloupností.
Myslím, že k té první otázce mu stačila libovolná probraná šifra, která nebyla úplně z cesty (a těch zas tolik nebylo). Prostě zkouška, kde se člověk musí i trochu zamyslet a nejenom vysypat na papír, co si dva dny před zkouškou nalil do hlavy.

Na druhou otázku jsem napsal to, co jsem si pamatoval odsud: http://www.ms.mff.cuni.cz/~popxt3am/oi/AKM.pdf. Už ani nevím, jak jsem to našel, každopádně to bylo docela štěstí.

Řekl mi, že mi k tomu nemá co říct a jestli mám index. A že prý to byly ten den zatím nejlepší odpovědi na dané otázky (šel jsem cca ve třetině).

Učil jsem se jen z handoutů a vypracovaných otázek a na minulém termínu se mi to nevyplatilo - jednu z otázek jsem vůbec nevěděl (nebyla tam) a byl jsem vyhozen. Podruhé už to bylo lepší...

Všem, co je to teprve čeká, přeju hodně štěstí :)

Re: Skuska 10.6.2009

od miso » 11. 6. 2009 21:15

no ja som v tej prvej ulohe napisal len obecne kecy viac menej a bohate mu to stacilo. konkretne, pouzijem hybridne sifrovanie, na vymenu klucov pouzijem DH-kryptosystem, a potom som popisal RC5, v mode OFB, a popisal som tu sifru... co sa tyka vyjadrenia k chybam, tak som napisal, ze samotny rezim OFB zarucuje, ze aj pri chybe sa vysielanie zotavi rychlo...
ked si precital prvu otazku, chcel mi dat 1, ale druhu otazku som pokaslal, takze vysledna 2

Re: Skuska 10.6.2009

od Medved_ » 11. 6. 2009 21:14

Ja myslim, ze bitove operace po Tobe nikdo nechtel znat.

Ja jsem popsal Hamminguv [7,4,3] samoopravny kod, diky kteremu jsem stream zabezpecil proti chybam a pak jsem strucne napsal asi 3 vzorce RC5 sifry, tj. jak zhruba vypada sifrovani+desifrovani. To jsem okecal omackou, proc to delam, a proc je to spravne + jsem odpovedel na dane tri subdotazy a cela otazka vysla na 2 A4 stranky.

U druheho dotazu jsem popsal, co je autorita, jak vypada vydavani certifikatu, co je certifikat, jak vypada overeni certifikacni cesty a platnosti certifikatu (soucasti toho byl popis CRL). A k treti subotazce jsem odpovedel: pro asymetricke algoritmy (RSA, DSA, ElGamal,...blabla).

Na ustni jsem necekal, ale v sisu se mi objevila vecer 1.

Re: Skuska 10.6.2009

od univerz » 11. 6. 2009 04:25

tak sa podelte o riesenia prvej ulohy, osobne som to vzhladom na nutnost popisu miery implementacnej vzdal (to sa to fakt niekto ucil az na bitove operacie?)

Skuska 10.6.2009

od miso » 10. 6. 2009 22:08

1. Sifrovanie pre real-video: navrhnut riesenie, vlastnosti, co sa stane pri chybe (vypadok)
2. Asymetricky key-management (role autority, CRL, sifry)
Dostala ma hlavne ta prva otazka, po nej som rozmyslal, ci sa fakt radsej nepostavit na zaciatku a odist prec, ale nakoniec sa vyplatilo ostat.

Nahoru